annas

Znáte rostliny, které změnily svět?

I nenápadné rostliny mají svou historii, ovlivnily léčení různých chorob, nasytily lidi, ale staly se pro člověka i nebezpečnými…

Je jich šest. Co myslíte, o které rostliny jde?
Doplňuji:
Já rostliny nepotřebuji hledat, já je znám.

Roli v dějinách nehráli vždy jen králové, ani lidové masy, ani katastrofy, ale nenápadné rostliny.

  1. Čaj – zničl Čínu a dal svobodu Americe.
  2. Bavlník – bavlna sehrála roli ve válce Severu proti Jihu. Anglie – první spřádací stroje.
  3. Chininovník – zatočil s největší metlou lidstva: malárií
  4. Brambory – ovlivnily populační explozi v Evropě
  5. Cukrová třtina – černá skrvna na dějinách civilizace – otročení na plantážích
  6. Kokainovník – nevinný keř i nebezpečná droga.

Podle MF Dnes

Nejlepší odpověď
verka

len, brambory, tabák, kávovník, čajovník, třtina, konopí, chmel, réva,......obilí, ovoce, zelenina, vychází mi jich nějak víc.

Další odpovědi
anonym

Koka,cannabis,,ta­bak,makovite,gu­arana,trtina.An­nas,myslite mimo nasi domovinu?Dekuji

anonym

Já nevím, rostlin je tu dost, ale ty dvě základní mi přece jenom chybí: ječmen a chmel.

pondělí

je jich desítky,ale vy znáte jen šest,hledejte dále,
je to hlavně autonomní

annas

Ilines, na celém světě. Doplnila bych dopředu, ale pak bych nemohla vložit svou odpověď.

annas

Pondělí, těch šest je nejdůležitějších.