Znáte rostlinu amarant neboli laskavec?

Máte s jeho pěstováním někdo nějaké zkušenosti?
Vím,že se dá využít jako sálat,popř,špenát a je dost účinný
na kokcidiózu pro králíky.
Díky za odpovědi.

Doplňuji:
Pro Drapa:vím,že je více druhů,ale jde mi o to, jestli má někdo nějaké zkušennosti s pěstováním těch druhů,které se dají použít v kuchyni,
popř.jestli někdo má zkušenosti s krmením touto rostlinou králíkům.
viz:http://www.kra­likar.cz/index­.php/rady-a-tipy/item/116-jak-jsem-p%C4%9Bstoval-amarant
který amarant-laskavec zvolit k domácí úpravě?
http://www.osiva-semena.cz/sear­ch.php?orderby=po­sition&orderwa­y=desc&search_qu­ery=laskavec&sub­mit_search=Hle­dat

Odpovědi
Drap

Laskavců je dokonce celá řada. Máme jí sice na zahradě, ale osobně kytky nepěstuji. Pokud vím, tak je to uplně nenáročná rostlina.

Agneta

Znám – z Amarantového müsli :D

klumprt

Znám velice dobře, jako plevel, který jsem byl nucen svým otcem v dětství každé léto na poli motykou likvidovat.

Lamalam

Rostlinu znám, zkušenosti s jejím pěstováním nemám.