iq

Znáte řešení tohoto rébusu?

Sestavte si ze sirek 5 čtverců podle níže uvedeného vzorku.Dvěma tahy kteroukoli sirkou (můžete i 2× posunout stejnou sirku)vytvořte 4 stejné čtverce.Omezení: pouze 2 tahy,musí se využít všechny sirky,vytvořit naprosto stejné čtverce.
Malá rada,já jsem na řešení přišel až jsem přestal uvažovat logicky a bral to matematikou:-).To už je ale velká pomoc:-)
Doplňuji:
±------±------+
!.........!..­......!
±------±------±------+
!.........!..­......!......­..!
±------±------±------+

omlouvám se,jinak to nešlo nkreslit,odmyslete si tečky,je to prostě 5 čtverců ze sirek.

Odpovědi
gnr54

±---+ ±---+
! ! ! !
±---±----±---+
! ! ! !
±---+ ±---+
Je to správně? Jak je to možný,ono mi to na odpověď udělalo jiné znaky.První vezmu sirku v prvním řádku v pravo a posunu ji o celou sirku do prava vodorovně.Druhou sirku vezmu v posledním řádku uprostřed a dám ji kolmo vedle ty sirky v prvním řádku co je vodorovně.