annas

Znáte rekordy ze světa zvířat?

Kdo je:

  1. Největší šelma
  2. Nejjedovatější suchozemský živočich
  3. Největší masožravec
  4. Nejdéle žijící živočich
  5. Má nejdelší zimní spánek

Doplňuji:

  1. Nejjedovatější suchozemský živočich – žáby pralesničky (též „šípové žáby“).
  2. Nejdelší zimní spánek – svišti upadají do zimního spánku na devět měsíců, takže více než tři čtvrtiny života prospí.
  3. Největší šelma – aljašský medvěd kodiak.
  4. Největší masožravec – vorvaň
  5. Nejdéle žijícími suchozemskými tvory jsou želvy obrovské

Nejlepší odpověď
vagra

Souhlasím s mojitkem,až na
1-Medvěd kodiak vztyč.na zadních až 3,7 m.
5 Svišť-prospí více než tři čtvrtiny života.

Další odpovědi
BEAES

1– by měl být medvěd, kočkovitá- tygr usurijský
2– medůza
3– Aljašský medvěd
4– želva obrovská, papoušek
5– sysel

mojitek

1. medved ledni
2.žába pralesnicka
3.vorvan
4.zelva obrovska
5.sysel

tojsemjá

Odpovídám si v duchu a jsem zvědavá zda se strefím bez pátrání v knihách a na internetu.Jen mě mate otázka 1 a 3.Není šelma automaticky masožravcem?

mojitek

nejvetsi selma = medved ledni
nejvetsi "suchozemska"selma = medved kodiak

annas

Omlouvám se, otázky jsem vložila z časopisu, neuvědomila jsem si, že některé mohou mít různý výklad. Jako odpovědi jsem doplnila to, co bylo uvedeno v časopise. Musím příště vložit otázky, na něž je jednoznačná odpověď.

Děkuji.

annas

Šelma je masožravec. Ale největší šelma nemusí být největší masožravec. Takže – velikost x spotřebě.

anonym

Tomu nerozumím.Šelmě a masožravci. Není to totéž? Velikost a spotřeba? To snad souvisí,ne?

vagra

Jen poznámka-Vorvaň není šelma,ale přesto je největší masožravec.