Znate radu, jak se dobře učit, když vam nejde do hlavy?

Nejlepší odpověď
aloevera5

Tohle by ti mohlo pomoct:

Zdroj: http://zpameti­.cz/lepsi-uceni/usnadnete-si-pamatovani/

Další odpovědi
dj.david1234

Zkuste si někam opisovat ze sešitu/učebnice :) Jestli rád pracujete na PC tak si to pište do wordu třeba :)

Tombik

Já doporučuji hlavně vypnout pc i TV a tyhle věcičky – hrozně moc rozptylují a svádí k jiným věcem. Pokud máte něco z pc, tak si to vytiskněte.

Máte-li něco z dějáku nebo nějaké datumy, doporučuji zkusit udělat Pojmovou mapu ( http://bit.ly/frXj4D ). Jinak u ostatních předmětů si učení doplnit třeba obrázky nebo souvislým textem (nejenom výpisky ze sešitu, ale třeba i článkem z i-netu či učebnice).

Mně také pomáhá, když se u učení třeba se sešitem procházím po bytě nebo často střídám polohy, ale to závisí na každém. Doporučuji se naučit třeba tři, čtyři pojmy a pak se „sám vyzkoušet“, pomáhá to k zapamatování vě­cí.

Doufám, že jsem pomohl :).

hippeace

přečti si odstavec a pak si ho zopakuj svými slovy třeba i s přirovnáním (nemohu sečíst 2y+2× protože jablíčka a hruštičky se sčítat nedají :)

Tlaky

Mě za mlada pomáhalo,když jsem se učil nahlas.To jest,číst a pak opakovat.

Terryle

Já se nejlíp učím vypisováním – píšu si stručný poznámky a osnovy. Všecko v barvičkách – podtrhávání, zvýrazňování atd. Vypadá to jako omalovánky, ale mám prostě na barvy paměť.
A když jsem se učívala nějaký seznamy nebo autory a díla s klíčovejma pojmama, skládala jsem si na to básničky / vymýšlela slovní hříčky.

anonym

děkuji všem moc pomohly