Avatar uživatele
anonym

Znate radu, jak se dobře učit, když vam nejde do hlavy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Tombik před 4752 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aloevera5

Tohle by ti mohlo pomoct:

Zdroj: http://zpameti­.cz/lepsi-uceni/usnadnete-si-pamatovani/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dj.david1234

Zkuste si někam opisovat ze sešitu/učebnice :) Jestli rád pracujete na PC tak si to pište do wordu třeba :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tombik

Já doporučuji hlavně vypnout pc i TV a tyhle věcičky – hrozně moc rozptylují a svádí k jiným věcem. Pokud máte něco z pc, tak si to vytiskněte.

Máte-li něco z dějáku nebo nějaké datumy, doporučuji zkusit udělat Pojmovou mapu ( http://bit.ly/frXj4D ). Jinak u ostatních předmětů si učení doplnit třeba obrázky nebo souvislým textem (nejenom výpisky ze sešitu, ale třeba i článkem z i-netu či učebnice).

Mně také pomáhá, když se u učení třeba se sešitem procházím po bytě nebo často střídám polohy, ale to závisí na každém. Doporučuji se naučit třeba tři, čtyři pojmy a pak se „sám vyzkoušet“, pomáhá to k zapamatování vě­cí.

Doufám, že jsem pomohl :).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hippeace

přečti si odstavec a pak si ho zopakuj svými slovy třeba i s přirovnáním (nemohu sečíst 2y+2× protože jablíčka a hruštičky se sčítat nedají :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tlaky

Mě za mlada pomáhalo,když jsem se učil nahlas.To jest,číst a pak opakovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Já se nejlíp učím vypisováním – píšu si stručný poznámky a osnovy. Všecko v barvičkách – podtrhávání, zvýrazňování atd. Vypadá to jako omalovánky, ale mám prostě na barvy paměť.
A když jsem se učívala nějaký seznamy nebo autory a díla s klíčovejma pojmama, skládala jsem si na to básničky / vymýšlela slovní hříčky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

děkuji všem moc pomohly

před 4752 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek