Znate radu, jak se dobře učit, když vam nejde do hlavy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Další odpovědi:

Pokročilý

Zkuste si někam opisovat ze sešitu/učebnice :) Jestli rád pracujete na PC tak si to pište do wordu třeba :)

Bronzový

Já doporučuji hlavně vypnout pc i TV a tyhle věcičky - hrozně moc rozptylují a svádí k jiným věcem. Pokud máte něco z pc, tak si to vytiskněte.

Máte-li něco z dějáku nebo nějaké datumy, doporučuji zkusit udělat Pojmovou mapu ( http://bit.ly/… ). Jinak u ostatních předmětů si učení doplnit třeba obrázky nebo souvislým textem (nejenom výpisky ze sešitu, ale třeba i článkem z i-netu či učebnice).

Mně také pomáhá, když se u učení třeba se sešitem procházím po bytě nebo často střídám polohy, ale to závisí na každém. Doporučuji se naučit třeba tři, čtyři pojmy a pak se "sám vyzkoušet", pomáhá to k zapamatování věcí.

Doufám, že jsem pomohl :).

Pokročilý

přečti si odstavec a pak si ho zopakuj svými slovy třeba i s přirovnáním (nemohu sečíst 2y+2x protože jablíčka a hruštičky se sčítat nedají :)

Pokročilý

Mě za mlada pomáhalo,když jsem se učil nahlas.To jest,číst a pak opakovat.

Zlatý

Já se nejlíp učím vypisováním - píšu si stručný poznámky a osnovy. Všecko v barvičkách - podtrhávání, zvýrazňování atd. Vypadá to jako omalovánky, ale mám prostě na barvy paměť.
A když jsem se učívala nějaký seznamy nebo autory a díla s klíčovejma pojmama, skládala jsem si na to básničky / vymýšlela slovní hříčky.

Diskuze k otázce

anonym

děkuji všem moc pomohly

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.