annas

Znáte původ vídeňského obřího kola?

Kolo je jedním ze symbolů Vídně.

Nejlepší odpověď
1popelka1

V zábavním parku Prátr se nachází Vídeňské obří kolo (Viener Riesenrad) – symbol města a taktéž nejstarší atrakce svého druhu na světě. Obří kolo postavil v letech 1896/97 anglický inženýr Walter Basset na počest Františka Josefa, po válce došlo z důvodu jeho poškození k obnově. Kolo je vysoké 61 metrů a má 15 kabinek.

Další odpovědi
elektrikář

Před válkou to byla dřevěná konstrukce která za války vyhořela. Při obnově se použila ocelová konstrukce a na polovinu se zmenšil počet kabinek.

Zdroj: Návštěva Vídně