ShyDoe

Znáte přírodní antimykotika ?

Ahoj, nevíte o nějakých potravinách, co působí protiplísnově ? Nějaké rostliny, čaje,kapky… ? myslím na požívání, nejdřív chci zkusit přírodu, než se vrhnu do prášků. A jaké šetrné antimykotické léky znáte ? Děkuji :)

Nejlepší odpověď
annas

„Existuje celá řada přírodních přípravků s výraznými dezinfekčními účinky, které skvěle fungují jako účinná antibiotika, antivirotika nebo antimykotika. V mnoha případech dokážou klasická antibiotika plně nahradit.“

Např. lichořeřišnice, česnek, cibule, křen i zázvor, propolis atd"

Čtěte více na: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/prirodni-antibiotika/#ix­zz3TQvgs1ya

Kysané zelí, citron, grep atd.

http://janochin­fo.cz/p_lecba/p_lec­ba7.html

Zkuste si projít net, najdete i další. Nejlepší je, když si vyberete sama, co je pro vás dostupné a co vás zaujme.

Další odpovědi
marci1

„Mezi přírodní pomocníky hubící kvasinky patří syrový česnek nebo česnek ve formě tablet, aloe vera, tea tree olej, extrakty z grapefruitových jadérek a jiné přírodní a bylinné přípravky (např. Korolen, Vironal, Albisan, Mykostop).“
Z mastí je dobrý Clotrimazol AL.

http://www.my­koza.com/lecba-mykozy/

mosoj

Tak na mykózu, na kterou je třeba brát prášky, žádné přírodní antimykotikum nezabere.
Doplňuji:
Jo je třeba rozlišovat kvasinky a plísně !!!! Také nepíšete o co se vůbec jedná.

Chytrá houba na onychomykózu nezabrala. Zbývají jedině prášky a ty brát nebudu vzhledem ke stavu mých jater.
nezabralo ani zbroušení nehtů ruční bruskou až na lůžko a následná aplikace různých antimykotických prostředků jako jsou krémy a kapky.

gecco

Zkus chytrou houbu – http://www.chytra-houba.eu/
Jinak samozřejmě česnek, stromové oleje (tee tree, eukalyptus, citrusovníky…).
😉

dr.luha

Můžete vyzkoušet výtažek z pupenů topolu černého. Pokud roste poblíž a máte možnost od začátku dubna si nasbírat potřebné množství, pak stačí je nakrájet nebo nasekat v kuchyňském stroji a nechat vyluhovat ve vodce nebo domácí pálence týden až 14 dní. (váhový poměr 10g do 100g lihu)

arygnoc

mykóz existuje niekoľko tisícov, podľa druhu plesne (huby) a podľa/orgánu miesta napadnutia, dokonca i podľa rozsahu napadnutia. (a zvyčajne kombinácií toho všetkého)

napadnuté môžu byť sliznice, pokožka, ale i vnútorné orgány.
preto pre liečbu je potrebné odborné vyšetrenie, ktorého účelom je stanoviť najmä cieľový druh plesne a podľa toho stanoviť patričnú liečbu tým-ktorým antimykotikom.

iba homeopati majú univerzálne 110% účinné homeopatikum.

;-Q

samozrejme môžete skúšať, pokiaľ vám peňaženka a najmä zdravie dovolí, rôzne vodičky, krémiky, čajíky…

o to dlhšie (možno i doživotne, keď si pleseň v organizme vytvorí dostatočné zázemie) potom bude trvá NORMÁLNA liečba.

Sabulak

Já mám z houbicek.eu perfektní zkušenost s hlívou ústřičnou. Ale jasně, chápu, ono záleží na tom, na co ty jejich produkty potřebuješ.

Lurenka

Ahoj, mě pomohla houba outkovka. Kupuju ji v této formě https://www.hou­bicky.eu/outkov­ka-pestra-coriolus-versicolor-120-kapsli/ a jsem spokojená.