annas

Znáte píseň Sympathy for the Devil? Vyjádřili v ní Rolling Stones sympatie k ďáblovi?

Nejlepší odpověď
vagra

Když si přečtete text písně Sympathy for the Devil z alba Rolling Stones vydaného roku 1968, tak zjistíte, že skladba je pouze zhudebněním románu světové literatury, Mistra a Markétky od Michaila Bulgakova.
Nezpívali o ďáblovi proto, že by na něj věřili, ale protože v něj věřila velká řada lidí.
Nesporné ale je, že okultní proudy vyvolaly u předáka Rolling Stones Micka Jaggera i v soukromí velký zájem, a to na poměrně dlouhou dobu.

Zdroj: zkráceno z-http://www.spi­rit.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=3307%­3Anerozumim-tomu&Itemid=89