bolak

Znáte osobně někoho, kdo měl otravu krve, protože si nevyčistil odřeninu desinfekcí?

Nejlepší odpověď
briketka10

Znám sebe. Otravu krve jsem měla z propíchnutého puchýře
dole u palce, soused mi dal na vyčištění benzín, tím jsem si
ho vyčistila, toto pálilo a do rána mi noha otekla, byla červená,
až do fialova po kolena. Zavolala jsem svému prvnímu klukovi.
Hned přišel a pomohl mi na pohotovost, tam mi puchýř vyčistil
lékař, dal mi dren na odtékání hnisu a bez berlí jsem musela jít
domů jen s tím přítelem, bylo to dost daleko :((
Po kontrole a jednom převazu jsem odjela domů k rodičům už
s berlema a roztaženýma botama.

Né nohama, ale jednou jsem to tu už psala :))

Další odpovědi
isteron

Ja osobne som mal otravu krvi v r. 1959, vo svojich 17. rokoch. V stredoškolskom internáte, na jeseň v r. 1959 som si čistil topánky od blata. Poškrabal som sa od vyčnievajúceho vrutu na dverách šatne. Nič veľkého, umyl som si ranu, zatočil do vreckovky a nechal tak. Žiadne desinfekcia, vychovávateľka mi ani neponúkla ošetrenie s lekárničkou, možno ju ani na poschodí nemala. Ráno, ma už v rane trhalo, keď som dal ruku do vodorovnej polohy a nižšie, zakrútila sa mi hlava a odpadol som, prvý krát v živote. Sám som išiel na polikliniku, na chirurgiu, tam som si sadol do kúta, tlačenica, a zaspal som. Až si ma všimla sestrička, zrejme až keď sa čakáreň vyprázdnila. Zrejme až okolo 10 hod. Dostal som injekciu tetanu a sádrový obväz na ukazovák pravej ruky. Ten som mal asi 2 mesiace. Občas mi ranu skontrolovali a vyčistili. Prst sa mi skrútil do vnútra, nakoniec som ho musel nasilu vyrovnávať . Celkom sa mi to páčilo, do konca škol. roku som nemusel písať úlohy, ani písomky. Jedine mi odpadla celoštátna spartakiáda v Prahe v r. 1960. Nemohol som niektoré cviky cvičiť.

dudu

Znal jsem jednu starší paní, které všichni důvěrně říkali Otylka. Za první republiky se učila švadlenou a neopatrně se píchla o jehlu šicího stroje. Rozvinula se prudká otrava krve. Protože tehdy nebyla k dispozici antibiotika, museli jí posléze až nad loktem amputovat levou ruku. Od pojišťovny dostala dvacet tisíc tehdejších korun za které si na klíč nechala postavit malý domek v němž pak až do smrti žila. Necítila se nijak hendikepovaná už proto, že i s jednou rukou např. lezla po stromech a trhala jablka nebo chodila sbírat černé jahody /borůvky/, či na šípky.

zjentek

Pár zlých případů jsem viděl v Indii, ale nebyli to známí.
Znám ale holičku, co se střihla do prstu a vzali ji celou ruku, nedalo se to zachránit.

BANAN93

Jeden známej dělal pořadatele na zábavě a přišla tam skupinka ožralů, kteří tam chtěli vniknout bez zaplacení vstupného a ještě byli drzí na jeho tchýni která to vstupné u vchodu vybírala. Když jim šel domluvit tak byli drzí i na něho a tak dal jednomu z nich pěstí, ale trefil ho na zuby, takže se mu chrup zaryl do prstu – do prostředního kloubu a za pár dní do toho něco dostal a o tu půlku prstu přišel :(

pucipuci

Ano, dva.

briketka10

Jednou jsem to tady už psala.