Avatar uživatele
bolak

Znáte osobně někoho, kdo měl otravu krve, protože si nevyčistil odřeninu desinfekcí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, kapka, zzzzz před 2998 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Znám sebe. Otravu krve jsem měla z propíchnutého puchýře
dole u palce, soused mi dal na vyčištění benzín, tím jsem si
ho vyčistila, toto pálilo a do rána mi noha otekla, byla červená,
až do fialova po kolena. Zavolala jsem svému prvnímu klukovi.
Hned přišel a pomohl mi na pohotovost, tam mi puchýř vyčistil
lékař, dal mi dren na odtékání hnisu a bez berlí jsem musela jít
domů jen s tím přítelem, bylo to dost daleko :((
Po kontrole a jednom převazu jsem odjela domů k rodičům už
s berlema a roztaženýma botama.

Né nohama, ale jednou jsem to tu už psala :))

Upravil/a: quentos

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
isteron

Ja osobne som mal otravu krvi v r. 1959, vo svojich 17. rokoch. V stredoškolskom internáte, na jeseň v r. 1959 som si čistil topánky od blata. Poškrabal som sa od vyčnievajúceho vrutu na dverách šatne. Nič veľkého, umyl som si ranu, zatočil do vreckovky a nechal tak. Žiadne desinfekcia, vychovávateľka mi ani neponúkla ošetrenie s lekárničkou, možno ju ani na poschodí nemala. Ráno, ma už v rane trhalo, keď som dal ruku do vodorovnej polohy a nižšie, zakrútila sa mi hlava a odpadol som, prvý krát v živote. Sám som išiel na polikliniku, na chirurgiu, tam som si sadol do kúta, tlačenica, a zaspal som. Až si ma všimla sestrička, zrejme až keď sa čakáreň vyprázdnila. Zrejme až okolo 10 hod. Dostal som injekciu tetanu a sádrový obväz na ukazovák pravej ruky. Ten som mal asi 2 mesiace. Občas mi ranu skontrolovali a vyčistili. Prst sa mi skrútil do vnútra, nakoniec som ho musel nasilu vyrovnávať . Celkom sa mi to páčilo, do konca škol. roku som nemusel písať úlohy, ani písomky. Jedine mi odpadla celoštátna spartakiáda v Prahe v r. 1960. Nemohol som niektoré cviky cvičiť.

Upravil/a: isteron

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Znal jsem jednu starší paní, které všichni důvěrně říkali Otylka. Za první republiky se učila švadlenou a neopatrně se píchla o jehlu šicího stroje. Rozvinula se prudká otrava krve. Protože tehdy nebyla k dispozici antibiotika, museli jí posléze až nad loktem amputovat levou ruku. Od pojišťovny dostala dvacet tisíc tehdejších korun za které si na klíč nechala postavit malý domek v němž pak až do smrti žila. Necítila se nijak hendikepovaná už proto, že i s jednou rukou např. lezla po stromech a trhala jablka nebo chodila sbírat černé jahody /borůvky/, či na šípky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Pár zlých případů jsem viděl v Indii, ale nebyli to známí.
Znám ale holičku, co se střihla do prstu a vzali ji celou ruku, nedalo se to zachránit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

Jeden známej dělal pořadatele na zábavě a přišla tam skupinka ožralů, kteří tam chtěli vniknout bez zaplacení vstupného a ještě byli drzí na jeho tchýni která to vstupné u vchodu vybírala. Když jim šel domluvit tak byli drzí i na něho a tak dal jednomu z nich pěstí, ale trefil ho na zuby, takže se mu chrup zaryl do prstu – do prostředního kloubu a za pár dní do toho něco dostal a o tu půlku prstu přišel :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pucipuci

Ano, dva.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

Jednou jsem to tady už psala.

před 2998 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek