kajaahela

Znáte odpovědi týkající se plamenového svařování ZK 311 1.1 ?

potřebuji radu k svařování kyslík-acetylénovým plamenem. 11 375.1 a 15 214.2 je označení čeho a co jednotlivé číslice vyjadřují. Co je deformace a pnutí? Popis zkoušky injektoru hořáku. princip injektoru hořáku. Kolik litrů za hodinu odebírá hořák 1–2, na jakou tloušťku materiálu se používá. Barevné značení vzduchu. Kolik je maximální odběr z láhve kyslíku litrů za hodinu.

Odpovědi
honza19hk

injektor je zařízení nízkotlakého hořáku, kde proudící kyslík o vyšším tlaku (250 kPa) nasává acetylen o podstatně nižším tlaku.
Kyslík je modrá lahev a bílé hrdlo. acetylen je hnědá lahev včetně hrdla.
Hořák odebírá v závisloti na seřízení plamene a na aktuálním použití hořáku(jiná spotřeba bude při pájení mosazí a jiná při řezání tlusté oceli)
11 375 je konstrukční ocel se zaručeným chemickým složením 15214 je molybdenová nízkolegová ocel,dále viz odkaz http://www.fe­rona.cz/cze/ka­talog/oceli.php?typ=1# maximální odběr kyslíku snad omezen není,nebo o tom nevím a to zkoušky na autogen mám,omezeno to je snad jen kapacitou lahve,až dojde tak dojde.
Tlouš´tka materiálu je různá,autogenem lze svařovat i velmi slabé materiály třeba 1mm, až po více jak 50mm avšak musí se pak udět vhodný druh sváru (např V,X,Y) a postupně vyvařovat.