Znáte odpověď?

MENE TEKEL UFARSIN – když se výklad zkrátí(ale nedeformuje)-co to pro dnešního člověka může znamenat?

Nejlepší odpověď
annas

Sečteno – zváženo – rozděleno. V přeneseném slova smyslu by každý měl nést odpovědnost za své činy. Vždyť násilí, ponižování druhých, nespravedlnost nebo nedostatek demokracie ubližují obyčejným lidem.
Proto se domnívám, že je třeba připomínat hlavně mladé generaci události, které sama nezažila a které se odehrály v naší nedávné minulosti – např. 2. světová válka, únor 1948, 50. léta, srpen 1968 a dál. Dají se vůbec napravit křivdy spáchané na politických vězních, odbojářích nejen za 2. světové války, ale i za socialistické totality?
Je i v současnosti všechno správně zváženo a rozděleno? Myslí naši představitelé na budoucnost našich dětí a vnuků? Odpovězte si sami. Podle mne je toto proroctví stále aktuální, ale záleží na tom, zda si tato slova někdo uvědomuje a zda se chce jimi řídit.