Miroslavst

Znáte nemajetného?

Teď jsem četl odpověď, že důchodce se považuje za nemajetného. Jak je tedy možné, že jim z šuplíku ukradnou třeba i půl mega ti podvodníci, co se chtějí jen napít.
Máta někdo doma jen tak půl mega?
A nebo prý jsou nevýděleční. Tak se podívejte na cedulky příjmající zaměstnance: Příjmu důchodce…
Je tedy nemajetný?
Doplňuji:
Tím nemyslím, že by každý důchodce měl doma půl mega, ale i těch 10tisíc stačí a těch je dost. My žijem od výplaty k výplatě.
O té výdělečnosti bych se dohadoval. Raději zaměstnavatel vezme důchodce než pracovníka, protože ušetří.

Nejlepší odpověď
mosoj

Opravdu zajímavá otázka. Je třeba si ji označit. Je to tak na úrovni té otázky o voňavé vagíně.
Doplňuji:
Také jsem důchodce a jak jistě víte dost nemocný. Netajím se zde s tím.
Přesto mírně soukromě podnikám. Co brání těm závistivým aby také podnikali? Ještě chybí názor že beru někomu práci !

Další odpovědi
Nuk nuk

Miroslavste, víte, co je to závist ;) Já půl milionu nemám ani v šuplíku, ani nikde jinde, ale je mi upřímně řečeno jedno, kdo ho má, kde ho má, a až na některé známé výjimky v podobě politiků a jiných hrabalů a zlodějů, je mi jedno, jak k tomu přišel.
Jestli má někdo doma v takovém věku v šuplíku půl milionu asi to nebude tím, ež by měl tak vysoký důchod, ale spíš šetrností dotyčného důchodce.
Důchodce samozřejmě má možnost si vydělávat, ale záleží to i na jeho fyzických silách. Pokud si důchodce přivdělává a našetří si tolik, pak pochopitelně nemajetný není. Ale ani zdaleka všichni na tom nejsou stejně.
Až budete v důchodu, třeba budete taky patřit mezi ty majetnější.
Doplňuji:
Tak zkuste také šetřit, jako oni.

dudu

Všichni jsme hovádka boží, ale zde zjišťuji, že někteří jsou pořádná hovada. Nejprve k těm pracujícím důchodcům. Proč asi jsou přednostně zaměstnáváni? No protože mají nějakou penzi a proto kývnou i na hanebné nabídky a nechají se některými darebáky zneužívat. Zlobit je se třeba na ty „hodné zaměstnavatele milující důchodce“.
Dále pak nechť si každý uvědomí, že se jedná o lidské bytosti, které většinou již jejich rodiče naučili, že utrácet mohou jen do výše příjmů a ctili něco jako šetrnost a skromnost. Další-viz. Slovník jazyka českého.
Nejstrašnější pak je, pokud se někteří pobaví/bože, bože/, když dacan okrade starou bábu. Ještě větší sranda je obrat mrzáky, slepce a mentálně zaostalé.
Na závěr pak poznámka generála Mandela z Černých baronů: chce se mně zvracet!

anonym

Důchodce se už naučil střádat. Jenže se odnaučil utrácet. Takový důchodce stačí na to hlídání ve vrátnici. Má za to deset tisíc. Odsedí si to, k tomu má penzi. Mladí, kteří mají síly, mají dvě zaměstnání. Taky je nikde není vidět. Stále nemají čas.
Pobavilo mě toto:
Ve zprávách hovořili o pachateli který zazvonil na babičku. Přišel prý vyměřovat byt. Měl s sebou provázek. Poprosil babičku aby podržela konec provázku u zdi, sám šel po jejím bytě dál a sebral jí několik desítek tisíc.

martina1

Souhlasím s ostatními.Je také rozdíl,kde důchodci bydlí.Mám dvě babičky jedna bydlí ve vlastním baráku,kde zaplatí elektriku a občas drobnou opravu.Je zdrvá jak řípa.Topí vlastním dřevem a neví co s penězi,tak nám je rozdává.Druhá bydlí ve vlastním bytě,ale topí elektrikou,vaří na plynu,platí vodu a bere spoustu léků a musíme jí občas finančně vypomoci.Obě jsou podle vás stejně hnusné majetné důchodkyně,které mají vlastní bydlení?