Drap

Znáte některé chybné předpovědi z různých oblastí vědy, společnosti apod., které se nevyplnily?

V různých dobách byly různé předpovědi a vize. Spousta se jich nevyplnilo. S příchodem automobilu se tvrdilo, že auto nikdy nevytlačí koně. Téměř před nedávnem se tvrdilo, že noviny v klasické formě zaniknou atd.....

Nejlepší odpověď
annas

Pamatuji si ze školy slova pruského krále a císaře Viléma II. z období 1. světové války. Tvrdil, že než opadá listí, budou doma. Předpověď se nesplnila.,
..

Nebo třeba Beatles

Na začátku své kariéry si muzikanti z Liverpoolu vyslechli ortel od slavného hudebního manažéra, že kytarové skupiny jsou na ústupu.

Že to byl velký omyl, svědčí nejen úspěchy čtyř mladíků, ale třeba i to, že magnetofonový záznam jejich 10 skladeb z r. 1962 koupil v aukci japonský sběratel za 35 tisíc liber.

Tuto info jsem převzala ze sobotní MF Dnes

Známé jsou předpovědi – např. telefon, televize – nikdo nebude využívat, Harry Potter se nemůže prosadit atd.

Další odpovědi
fcoop

Komunismus (z latinského communis = „společný“) je politická ideologie, požadující společné vlastnictví a odmítající třídní rozdíly mezi lidmi. Její zastánci se označují jako komunisté. (Net)

Hezounká idea,která jaksi nepočítá s přirozeností Člověka.

  • Všichni mají práci.
  • Přesto, že všichni mají práci, nikdo nepracuje.
  • Třebaže nikdo nepracuje, plán je plněn na 100%.
  • I když je plán plněn na 100%, není nic k dostání.
  • I když není nic k dostání, všichni všechno mají.
  • Bez ohledu na to, že všichni všechno mají, každý krade.
  • Přesto, že všichni kradou, nikde nic nechybí.
  • Přesto, že nikde nic nechybí, všichni reptaj.
  • Přesto, že všichni reptaj, ve volbách všichni hlasují pro.

Hans51

Šéf amerického patentového úřadu údajně na přelomu 19. a 20. století prohlásil, že vše, co mohlo být vynalezeno, již vynalezeno bylo.

zjentek

U většiny vynálezů se chybně předpovídalo, že budou lidem sloužit. Nakonec pak lidstvo zotročili.
Platí nejen pro vynálezty z oblasti elektroniky, ale patří sem i kdejakej harvester, kterej teď někde těží dřevon a nebo „roluje“ mořský dno ;o
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=tLlb0_E9M-o

Šidlo

v 17 storočí napísali vedci prvé encyklopédie, lebo si mysleli, že už sa všetko vie a že ľudstvo bude už len upadať.....tak prestali bádať a začali zapisovať prebádané

kvakin006

Člověk nemůže přežít jízdu vlakem jedoucím rychlostí 30km/hod.
Vše už bylo vynalezeno.
Těleso těžší než vzduch nemůže létat.

MobilManiak

V 20. století si lidé mysleli, že v 21. budeme běžně létat na dovolenou na Mars. Třeba..