bolak

Znáte někoho kdo trpí nějakou vzácnou chorobou?

Nedávno byl mezinárodní den vzácných onemonění, tak by mě zajímalo jestli už jste na někoho takovýho narazili.

Definice je „V zemích EU se za vzácné onemocnění považuje nemoc, která postihuje méně než 5 osob na 10 000 obyvatel.“

http://ec.euro­pa.eu/health/ra­re_diseases/po­licy/index_cs­.htm

Nejlepší odpověď
Led_

Jedna z vážnych chorôb je bohatstvo získané „statočnou a poctivou prácou“ z priemerného, prípadne mierne zvýšeného príjmu.

Choroba síce nie je v zozname EU, ale i tak sa ju snažia liečiť „orgány činné v trestnom konaní“…
„Je tedy třeba přijmout speciální opatření, aby bylo možno snížit počet osob, které tato onemocnění postihují“
Doplňuji:
pre upresnenie:
nadpriemerné bohatstvo

Další odpovědi
JájsemRaibek

Já mám vzácnou chorobu, ještě na ni nevymysleli název :))

Lucijej

já akorát tak trochu znám jistého bolaka

bolak

nojo, ale obrovská inteligence se mezi vzácný choroby nepočítá..

:))

Lucijej

v tom případě mám na mysli jiného bolaka :P