Petunia

Znáte někoho, kdo trpí fóbií z knoflíků?

A nesnese na sobě nic, co má knoflíky? Např. představa košile těmto lidem způsobuje silnou fyzickou nevolnost a záchvaty úzkosti.

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, znám jednoho takového. Je dokonce veřejně známá osoba z oblasti kultury, ale knoflíky, cvočky a druky nesnáší, tbrdí že mu vadí ten pocit „být jaksi sepnut“, takže požaduje mít veškeré oděvní kousky se zapínáním na zip, ten mu problém nedělá.

Další odpovědi
badisko

nee,, ale znam jednoho hypochondra …a jsem strasne rad ze on nezna tyto stranky…:-)

zzzzz

Já jsem měla kamarádku, která tím trpěla. Nesnášela i pohled na knoflíky, já jsem o tom nevěděla a přišla jsem za ní v šatech s ozdobnými knoflíky a ona dostala nějaký záchvat, úplně se roztřepala a pak i zvracela, jsem z toho byla úplně v šoku. Její dcera mi pak o té fobii řekla, tak jsem ty šaty s velkými ozdobnými knoflíky raději vyhodila. Byla to fajn kmoška, měla jsem ji moc ráda, bohužel před dvěma rukama umřela na rakovinu.

Pecudka

já sama mám podobný problém, úplně neskutečně se štítím sáhnout do krabičky se všemi možnými knoflíky co mami za života nastřádala, brrrrrrr je mi to odporné až ke zvracení ☹