ReHu

Znáte někoho, kdo se vyléčil ze žárlivosti?

Četla jsem, že ano, ale osobně tomu moc nevěřím.
Známému dělá partnerka scény, maže mu prý i kontakty v mobilu apod.

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – jednoho takového znám – vyléčilo jej, že se s ním manželka rozvedla…
😉

Samozřejmě záleží na míře – tak nějak ´trochu´ žárlí skoro každý, ale pokud jde o chorobnou žárlivost, je nutná pomoc psychologa/psychi­atra.

Otázkou je, zda za tím ´nepřístojným chováním´ (mazání kontaktů apod.) ale stojí opravdu žárlivost a nebo např. potřeba partnera plně ovládat – každopádně – s takovou babu – ani kdyby byla poslední na Zemi a v přilehlém okolí…
😉

Další odpovědi
kapka

Neznam. Dost jsem si o zarlivosti precetla, kvuli jednomu vztahu v mem okoli. V knizkach pisi, ze je to beh na dlouhou trat. V internetovych diskusich pisi sami zarlivi lide, ze treba chodi k psychologovi uz mnoho let a nelepsi se to. Vetsinou se tim sami velice trapi. A pro partnera je to peklo.
Zarlivost muze byt i soucast histrionske poruchy osobnosti, ta se pry da take lecit. Vic k tomu asi rict nemuzu.

marci1

Neznám. Skoro vždy ( v dobrém případě ) to skončí rozchodem. Jinak je to peklo.:-))
Doplňuji:
Opr. : ☹