sesednizkola

Znáte někoho, kdo se jmenuje jako nějaké české město?

Osobně jsem měl tu čest poznat člověka nosící příjmení „Litvínov“. Myslím, že díky jeho jménu na toho člověka nikdy nezapomenu, protože vždy když se řekne někde Litvínov na něj vzpomenu si. K tomu, že Litvínov cikánov je, p. Litvínov je člověk velice seriozní a vzdělaný. Znáte někoho kdo se jmenuje jako město? Vynechte města jako Jiříkov a tak.
Doplňuji:
Jo a doplňuji, pan Litvínov rozhodně není z Litvínova.

Nejlepší odpověď
annas

Zdrobnělé Masojídek – podle obce Masojedy.
Opálka, Chýňava (Chyňava), Lhota – bydlí v sousední ulici.

Je hodně příjmení, která jsou odvozená od názvů obcí, mají zpravidla tvar přídavných jmen..

Další odpovědi
Drap

Znám pana Doubravu

gecco

Mám známého Lhotu…
Pro upřesnění – Frantu Lhotu, ne Horní či Dolní…
😉

zzzlatokopka

Dubina

http://www.ma­py.cz/zakladni?x=15­.6288189&y=50­.0785351&z=6&q=du­bina
http://www.idu­bina.cz/www/cz/k­ontakty/

marci1

Mám známého, který se jmenuje „Písek“.

Lamalam

Třeba bývalý litvínovský hokejista Jan Tábor.

Emefej

Náš tělocvikář na základce se jmenoval Opava.