přestěnárka

Znáte někoho, kdo říká holinky a ne gumáky?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Já.

Další odpovědi
Mimozemšťan

Já taky.

Drap

Většina lidí co znám, včetně mně, říkají holínky

Funna

vzhledem k tomu, že holínky jsou jaksi spisovnější, tak se není čemu divit, gumáky pro „boty“ jsou spíše moravský výraz…holinky český…a gumák je plášť do deště…

anonym

Ano, znám se. I já říkám gumáky a jsem ze SM!
Doplňuji:
Mosoji, on se neptal na holinek a gumák, ale na holínky a „gumáky“, tedy množné číslo!

mosoj

Já. Pod pojmem gumák se u nás na vsi rozuměl gumový plášť do deště.

briketka10

ano, normálně holinky – boty
a gumák – plášť do deště..
jsem z Pardubic :))

Ňuňátko

Sebe :D

anonym

Jedině gumáky a beru i vysoké,protože jsem sado/maso.hihi