bolak

Znáte někoho, kdo platil pokutu za to, že si stahoval filmy na ulož.to nebo na jí podobné stránce?

Jugar tu tehdy něco takového psal, tak by mě zajímalo, jestli je to reálné. Neumím si představit, že bych si stáhnul třeba film pro pamětníky nebo jinej film, který vysílají xkrát do roka v televizi, a někdo mě žaloval za ušlý zisk…

Nejlepší odpověď
setapouch

Stahování audiovizuálního obsahu z webových stránek pro vlastní potřebu je podle platné legislativy ČR legální, jde o zhotovení rozmnoženiny pro vlastní potřebu, viz § 30 zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském (dál jen zákon). Odstavec jedna říká, že za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.

Pokud by to stále nebylo někomu jasné, odstavec druhý to vysvětluje bez pochyb. Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.

Ačkoli na www.cpufilm.cz/faq­.html výslovně říkají, že stahování z filehostingů a FTP není legální, protože nejde o legální zdroj, nedávají jediný odkaz na jakýkoli důkaz. A to z jednoho prostého důvodu, protože nic takového v zákoně prostě není. Čili stahování z filehostingových a FTP serverů je zcela legální.

Také může být legální (ačkoli www.cpufilm.cz/faq­.html o tom opět nemluví pravdu) sdílení pomocí P2P sítí, pokud se sdílí obsah, k jehož sdílení je uživatel oprávněn. I pokud se automaticky sdílí stahovaná část, pokud nejde takové množství dat, které dokáže některý přehrávač přehrát jako film, nemůže jít o sdílení. Ve skutečnosti jsou totiž vše jen „jedničky a nuly“. Čili i z textového souboru na mém disku by vhodným přidáním jedniček a nul bylo možné udělat přehratelný film.

Nejsem právník, jen můj názor

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/autorsky/cas­t1h1.aspx

Další odpovědi
PetrXY

Na uložto.cz si můžeš stáhnout co chceš, žádnou pokutu platit nebudeš. Můžeš si jen připlati za rychlé stahování.

briketka10

Stahuju z Ulož.to pro osobní potřebu a nemyslím
si, že bych porušovala něčím nějaký zákon 😁
Neznám nikoho, kdo by pokutu za toto stahování
platil.
Omlouvám se za to, že mi do Diskuze vklouzl 2×
příspěvek jde mi nějak pomaleji noťas

Doplňuji :

První :

Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Například zde na http://datoid.cz/, když jsem
se zaregistrovala, tak mohu sledovat některé
filmy on-line i některé na Ulož.to tam i bez té
registrace bylo jich jen pár. :)
Stahování je u nás v ČR legální Autorská práva
se tím neporušují, když se kopie filmu nešíří dál
a získává jen pro osobní spotřebu. Nevím, jestli
je to tak přesně, ale trest žádný nehrozí..
To by asi tyto servery ty filmy naposkytovaly zdarma.

Vždyť jsou i na YouTube, tam se dají taky
sledovat on-line je jich tam spoustu 😁
Nahlásil uživatel: Jugar
Z důvodu: Plagiátorství, porušení autorských práv.

Druhá :

Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Že stahuju hudbu, filmy, ukládám fotky,
co si nafotím, sleduju občas Archiv
Prima PLAY a FB mám, ale moc ho
nepoužívám pak prošvihnu občas ňákou
událost kamarádů a omlouvám se jim.
Nahlásil uživatel: Jugar
Z důvodu: Plagiátorství, porušení autorských práv.

Třetí :

Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: moc moc moc Vám všem děkuji za gratulace 😁 Hanulko ani nevíš jaký mi teď děláš chutě mňam..
mám Vás moc ráda..
Doplňuji:
ještě jednou děkuji za obrázky jeden je hezčí než druhý, žabka na kameni, méďa, kytička, mlíčko a dortík-Barbie 🙂
Nahlásil uživatel: Jugar
Z důvodu: Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.

anonym

Jak čeho. Například placený SW typu Windows, Office rozhodně legální nebude. U filmů, seriálů a hudby je zatím situace jiná a legální to zatím je.
Stahovat můžeš pouze legální obsah, tedy volná data!!!
Nelze jednoznačně odpovědět, zda stahování z uložto je nebo není legální, protože uložto je pouze server na sdílení dat a legalita závisí na typu stahovaných dat.
Více si pročti tady:
http://www.cpu­film.cz/faq.html#16

bolak

Jugar: no počkej, to sis jako vymyslel nebo co? když jsi tady psal ke stahování filmů že máš nějakýho kolegu kterej platil stovky tisíc… >> https://ctrlv­.cz/shots/2015/11/02­/6EXT.png

anonym

On to opravdu platil,ale nebylo to za stahování z ulož.to.

briketka10

Nikoho takového neznám, že by platil pokutu 😁
Jen nevím, proč Jugar mi každou mou odpověď, kde
jsem se zmínila, že si stahuju ze zmíněné stránky
nahlásil, jako, že porušuji autorský zákon ☹

anonym

Ono to asi nebylo legální,nemyslíš?
Uvidíme ,jak tahle celá otázka i odpovědi tady dlouho vydrží.
Vše jsem popsal výše.

anonym

Vydrží do doby než přijdeš z práce.

anonym

Já tu předešlou otázku ohledně stahování nenahlásil,to byli admini chlapče.Zase se pleteš.

annas

🙂

anonym

Senilita vládne světem.

anonym

I Copak po padesátce se tím nestáváš? Všechny ty příznaky na tebe pasují. Chytils to nějak moc brzy: http://www.priznaky-projevy.cz/psychi­atrie-sexuologie/senilni-starecka-demence-priznaky-projevy-symptomy

briketka10

Nikoho takového neznám, že by platil pokutu 😁
Jen nevím, proč Jugar mi každou mou odpověď, kde
jsem se zmínila, že si stahuju ze zmíněné stránky
nahlásil, jako, že porušuji autorský zákon ☹