setapouch

Znáte někoho, kdo nelegálně vlastní palnou zbraň?

V rámci amnestie ji může odevzdat a jestli s ní nebyl spáchán trestný čin, zbraň se mu vrátí (když bude mít nebo si udělá zbroják) nebo ji bude moct prodat.
Doplňuji:
Mně je vcelku fuk, kdo, co a proč vlastní, Jen jsem se už párkrát setkal s domněnkou, že když nelegálně vlastněnou zbraň, jako jedinou památku na dědečka atp., odevzdá, že už ji neuvidí, což je chyba. Tak jsem v rámci průzkumu chtěl udělat malou osvětu :)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ano

Jo – znám…
A – pokud už si seženeš ´k tobě nevystopovatelnou´ zbraň – proč bys ji legalizoval??

  1. budeš muset na případné nelegální použití shánět jinou
  2. upozorníš na sebe policajty

___
Ta „amnestie“ je tak pro opravdové ´nálezce´ (za trámem na půdě…), jinak žádné výhody nepřináší.

  • kdo chce legální zbraň, udělá si zbrojní pas a zbraň si koupí (relativně snadné)
  • kdo chce nelegální zbraň, koupí ji obtížněji (a dráž)

Varianta, že po dlouhém shánění a dvojnásobně zaplacenou zbraň půjdu legalizovat – tož, su blbý???
😁

Další odpovědi
ponovotny

Jiná odpověď

  • celá ta amnestie je hlavně o tom, že je hromada lidí, kteří si legálně pořídili zbraň, nechali si propadnout zbroják a doteď se jim nechtělo zbraň odevzdávat (čímž se dostali do kategorie nedovoleného ozbrojování)
  • lidí kteří najdou na půdě nějakou flintu po dědovi (takovou, která je ještě použitelná) je v republice jen pár a navíc mají kdykoliv možnost jí vzít na policii, říct pravě jsem ji našel a nechám si ji u vás než si udělám zbroják i bez amnestie
  • lidi, kteří si pořídí nějakou opravdu „černou“ zbraň jí ani prostřednictvím amnestie legalizovat nebudou
  • tahle „amnestie“ je v pořádku (krom toho show co kolem toho vytváří sdělovací prostředky, kdy vytváří dojem, že každý pátý dědeček měl někde zašitou zbraň)
  • nedá se jednoduše konstatovat jestli člověk který nelegální zbraň odevzdá ji ještě uvidí nebo ne, protože to je podmíněno mnoha faktory, dá se ale konstatovat, že se člověk odevzdáním zbaví rizika trestu za nedovolené ozbrojování

zzzzz

Jiná odpověď

Je to vážně směšná amnestie, pak se diví, že jim důchodce přinese až na služebnu granát v tašce:-)))

http://www.no­vinky.cz/krimi/342961-neco-jsem-vam-prinesla-sdelila-policistum-babicka-s-granatem-v-tasce.html

No alespoň měli cvičení naostro 😁

led

Jiná odpověď

… jestli rezavou, pušku z války od Pijávy,
tú, co branku na vepříně jistila,
tú taky odvzdat mám ?
Co když…
kým mi ju vrátí,
vepříci ujdou kus cesty na hradní pole
a tam, škod na obecném popáchají…
tož, su blbá???

jjj123456789

Jiná odpověď

Doplňuji:
Myslš že ti to vyklopím? Vše lze dohledat a proto http://www.mem­za.cz/wp-content/upload­s/2013/10/vwl012­.jpg

anonym

Ano

Doplňuji:
ano,mám ji

tyrox

Ne

zjentek

Ano

v rámci osvěty doplním, že ji lze prodat i nelegální a za mnohem vyšší cenu ..ale „to se nesmí“ a taky bych chtěl vidět toho necitu, kterej by prodal bouchačku po tátovi nebo po dědovi

Kotja

Jiná odpověď

Dobrej pokus, fízle.

Pepa25

Ne