bolak

Znáte někoho kdo je EMO?

Pokud ano, tak jaké máte s těmito mimozemštany vztahy?

Nejlepší odpověď
Funna

vztah s nimi mám veskrze kladný…moje dcera měla tohle období, ale naštěstí to nehnala do extrému, tj. nějaké sebepoškozování a sebevražda fakt nehrozila…ale vzlédla se v jedné kapele a vyznávala její styl oblékání (mimo jiné, já ji poslouchám taky a emáč nejsem)…ale jedno výhodu to mělo…nebyl problém s tříděním oblečení, skoro všechno bylo černé .-))

Další odpovědi
anonym

Jen těch, co se k EMO hlásí, je na zdejším webu na 9 stránek (viz zdroj), převážně v rubrice Krása a styl.
Vztahy žádné, postoj srovnatelný se stránkami Exotopedia (kde jsou i mnozí zdejší reperezentanti již vypuzeni ze solidních serverů).
http://exotope­dia.org/

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=emo

led

Aj ľudia, prevažne mladí, zastávajúci štýl EMo, sú v prvom rade ľudia. Majú svoje názory, nemusí sa to vždy prejaviť vo vonkajšom vzhľade. Veď práve takto, v „civile“ aj u nás prežívali a ešte žijú už celé generácie EMO, len sme im hovorili ináč, neviditeľné EMO je stále medzi nami.
Spolu s roršírením obchodu s štátmi ďalekého východu i Krajinou vychádzajúceho Slnka prišli k nám i prvky ich kultúry, filozofie, medzi nimi aj vonkajšie prejavy EMO.

Doplňuji:
Skúsme sa opýtať nielen ich, ale i seba, prečo tak robia, z akých koreňov pochádza ich snaha prijať tento štýl za svoj? Čo sme ako rodičia, učitelia, pritelia, slovom celá spoločnosť urobili pre nich, aby takíto neboli?
Mala som takého žiaka, kombinoval EMO s pankom, pri prvom stretnutí som nevedela, ako reagovať. Ale trieda ho takého prijala, v škole sa musel učiť, spolupracovať, pomaly sa odpútaval od toho štýlu, až školu skončil s vyznamenaním a EMO mal už len ako akúsi zlú spomienku. Príčina boli neriešené osobné problémy. Ako spomienka na to, pri rozhovore na jednom stretnutí po rokoch (už ani nevedel povedať, prečo bol taký), bola vlastne moja prvá otázka na tejto stránke – tú sme dali spoločne.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nosi-holky-nekdy-i-kluci-obojky

lukas.zmizik

dneska to u těch mladých znamená jenom okopírování nějaké škatulky – tak že nahodit účes, nějaké ty hadry a k tomu vhodný ksicht… to samé platí pro bárbíny a šampóny a co já vím, jaké sou dnes ještě všechny ty skupiny… já si zkrátka myslím o nějaké emo holce to samé, jako o barbie holce, a sice, že ona je mladá kopírka bez vlastního názoru a vyroste z toho…a když né, bude to stará kopírka bez vlastního názoru…

RyuzakiKate

Od půlky sedmé třídy do půlky osmé mě to dost zajímalo. V té době o rok výš na školu chodily i dvě „emařky“, chtěla jsem se s nimi seznámit, ale odmítaly mě, pomlouvaly a mně to bylo strašně líto. Bral jsem to tak, jak se to brát má, tudíž jsem nedávala důraz až tak na vzhled, ale snažila se pochopit ten „program“. Myslím, že to člověk v sobě musí mít a ve mně ta EMOtivnost stále je, i když už asi ne tolik.
Je rozdíl mezi stylem a postojem. Styl je to, co produkuje mainstream, píšou do časopisů co nosit, abyste vypadali jako emař, gotik, metalista, barbie (v tomhle případě jde teda vážně jen o ten vzhled) a jakou hudbu poslouchat (samozřejmě tu, co se dneska hraje). Životní postoj je něco, co musí být ve vás a je to vaše přirozenost. Kdybyste si řekli „jo, tak já budu třeba ten gotik!“ a přitom by vám bylo protivné chodit po hřbitovech a ani by se vám nelíbila hudba, to byste byli sami proti sobě. Vše vznikalo postupně v určitých obdobích a to je třeba si uvědomit.
Největší „hrozbou“ je podle mě to, co se teď tak rozmáhá – hipster styl. To je tak neuvěřitelná a nechutná splácanina, které se drží každej druhej, například růžové tričíčko a na tom punx not dead, do toho uplé barevné kalhoty, skejťácký boty a hlavně tyhle odporný brejle, mnohdy nošené ne z důvodu krátkozrakosti → http://blog.san­francisco.cz/wp-content/upload­s/2010/09/41gklrDIC­PL._SL500_SX30­0_SY390_CR00300390_­.jpg
To jsem se ale rozepsala, někdy to asi rozeberu na svým blogu…

led

ad RyuzakiKate,
netreba sa báť priznať chybu, či svoju minulosť – tú nám nik zobrať nemôže, ani prekrúcaním skutočnosti.
ako povedal major Terazky „Boha jeho, čo bolo, bolo, ale terazky som…“

Sůwa

Dr.Axl – máme tomu rozumět tak, že tento server je nesolidní? To by se adminovi asi moc nelíbilo…

anonym

Kohopak jsi mluvčím, že si přisvojuješ plurál?

Sůwa

Já si pro sebe vykám…

led

Súwa sa pýta, slušný človek odpovedá, nie útoči.
Dr.Axl, právo zverejniť svoj názor vám nikto neberie, akurát myslím, a tu si osobujem právo hovoriť aj za viacerých, že váš text v zátvorke: „(kde jsou i mnozí zdejší reperezentanti již vypuzeni ze solidních serverů).“, už nie názorový ale tvrdiaci určitý fakt v zátvorke nie je príliš vhodný do tejto vašej odpovede. Dali ste svoj názor, s ktorým môžeme, ale i nemusíme súhlasiť a to stačilo. Načo podnecovať vášne?
Ani ja nesúhlasím s deštrukciou a sebapoškodzovaním ktoré robia.

anonym

Milá led, rozhodně nebylo záměrem jakkoliv podněcovat vášně, to dělá právě Sůwa, takže jsem jen reagoval ve stejném duchu, jenž sama užívá. (Užívání množného čísla u vlastní osoby měly pouze panovníci a některé církevní autority, proto doplňující dotaz, protože aplikace tohoto institutu v dnešních podmínkách většinou zavání nějakou deviací nebo rozpolcením osobnosti, kdy se postižený považuje za nějakou historickou autoritu se středověkými právy).
Jinak příspěvek nereaguje na předmět otázky, ale má osobní a popouzející charakter, což do diskuze nepatří. Otázka zněla na EMO!
Ohledně výkladu je to věcí interpretace každého uživatele.
Já píši věcná a doložitelná fakta, takže tvá domněnka o zdánlivém tvrzení je lichá.
Úplně postačuje nahlédnout do odkazu ve zdroji, kde je veřejně prezentován M.K., jenž dostal jinde již 7 banů a jediný web, kde ještě nebyl vykázán, jsou právě Odpovědi.cz, jimž posměšně říkají „sluníčkový“ server (v podtextu útočiště zkrachovalých banánů – vybanovaných exotů).
A úpadek Odpovědí, kdy se zvrhává v anarchii a záměnu poradny za sociální síť, je v netových kruzích obecně znám, už i Poraďte občas zmiňují, že nechtějí skončit ve stejném marastu.
I Damiana svého času poukázala na provázanost nechvalně známých netových exotů, jež skončili v azylu na Odpovědích.
http://exotope­dia.org/wiki/Michal_Ko­lesa
Michalovým působištěm byl jednu dobu Facebook, který se tak stal zdrojnicí všech jeho nedávných geniálních výroků (viz Citáty). Na své zdi publikoval především články z všelijakých zpravodajských serverů, které ho zaujaly, a často k ním přidával komentář, co se mu líbí/nelíbí, co by změnil apod. (věčně se mu něco nelíbí a chtěl by něco změnit).
Tento profil však bohužel zrušil a tak jediné místo, kde se lze s Michalem setkat, je Twitter (6.8.2012 už ne) a občas některé z diskuzních fór. V současné době (červenec l.p. 2012) je Kolísko aktivní na“ sluníčkovém“ serveru odpovědi.cz
Zhruba od srpna 2012 začal Michal aktivně bombardovat PCTuning fórum.
Michal a odpovedi.cz
Velmi aktivní je Michal Kolesa v současné době na serveru odpovedi.cz. Jak je možné se přesvědčit, Michal stále hledá odpovědi na tytéž letité otázky např.:
Jak lze decentně poprosit kolegyni/spolu­žačku, aby se mnou šla do 50m bazénu a 10 jich udělala?
Existuje nějaká seznamka na internetu, kde jsou ověřené údaje o holkách? Nejlépe nějak notářsky, úředně, soudně.
Co děláte teď ve vedrech s propoceným oblečením ?

led

Ak dávate odkaz na nejakú stránku v súvislosti s otázkou – témou to je v poriadku -stačí krátke info.
Ale čo má spoločné s témou EMO Užívateľ tejto stránky a jeho súkromné názory, aký význam tu má písať niečo o súkromí iného užívateľa.
Opäť zasahujete do vecí, ktoré nie sú vašim a ani našim problémom.
Operujete plaveckými otázkami – čo to má spoločné s EMO?
Tak isto by sa mohol niektorý iný užívateľ spýtať:
„to ten Dr.Axle nevie nič iné, než kritizovať a kafrať do súkromia?“

led

prepáčte chybu v mene správne citát má znieť:
„to ten Dr.Axl nevie nič iné, než kritizovať a kafrať do súkromia?“