martina1

Znáte někdo,nebo k nim dokonce patříte,šťastná manželství?

Včera jsem přijímala pána.Když jsem mu řekla,že sepíšeme anamnézu,abych se o něm něco dozvěděla,tak bez váhání,aniž byc se stačila zeptat,odpově­děl:"Jsem už 30 let šťastně ženatý a zamilovaný."úplně mě vyvedl z míry a i dnes na něho myslím a říkám si,jestli tohle budu schopná za 30let říci úplně stejně.Bohužel mezi známými se lidé většinou hádají,řeší různé spory a jeden na druhého hází špínu.A co už mám rozvedených kamarádek.I táta se rozvedl.Přiznám se,že od jisté doby už beru manžela spíš jako nutnou samozřejmost,ale jak to mám změnit nevím.
Doplňuji:
To jste mi udělaly radost,že šťastná manželství existují.A paní Jahodo vám blahopřeji.Já znám manžela taky věčnost,ale první rande jsme meli 29,10,1998 a brali se 26,8,2006.Asi jsme taky šťastní,zdravě se hádáme,máme zdravé děti,přiměřeně peněz a nikoho jiného si doma nemůžu představit.Hlídá děti,když jsem v práci…Asi si mi to trvá uvědomit si to.Ať vám to všem vydrží i déle než těch 30!

Nejlepší odpověď
mosoj

Sice na takovéto otázky nerad odpovídám, ale nedá mně to.
Ženil jsem se v 19 letech když jsem nastoupil na vojnu. Naše manželství přežilo toto dvouleté odloučení 150 km od sebe a bez mobilních telefonů. Jsem 45 let ženatý mám dvě děti a 5 vnoučat z kterých je manželka unesená. Několik manželských krizí jsme překonali. Nyní v důchodu si nedovedu představit, že bych zůstal sám.
Životní hodnoty se v průběhu života mění. Dnes
po 45 letech manželství tvrdím, že největší hodnota v životě je zdraví a mít toho druhého a vnoučata. Přiznám se, že tak do 45 let jsem tomu nevěřil. Nyní bezpečně vím, že sám bych byl nic a i když jsem finančně zajištěný živořil bych. Mám známou, která nemá děti. Nechtěla si těhotenstvím zkazit postavu. Dnes je sama s manželem a je nešťasná a nesnesitelná. Pokud jeden z nich zemře zustane ten druhý sám jako kůl v plotě a žádné dodatečné přátelství to již nespraví. Celoživotního partnera nejde nahradit a mladá nezůstaneš. Teprve na stará kolena poznáš co je štěstí.

Další odpovědi
kropitko

To je hrozně relativní pojem,být šťastný. Každý člověk to prožívá jinak.
Doplňuji:
No já jsem byla 2× šťastně vdaná,2× šťastně rozvedená,teď jsem zase šťastná a jestli jsem mezi tím byla někdy nešťastná,tak je to zapomenuto.

panenka

Já ve svém okolí znám dost lidí kteří jsou ve svém manželství spokojení kteří spolu chodili hodně dlouho a ted jsou spolu 20–30 let.
Já jsem se svým ted už manželem chodila od 15 let ve 20 jsme se braly ted 6.6. je to 12 let co jsme spolu a jsme ve svém manželství štastní.Známý nám vždy říkají ježkovy zraky já bych to tak dlouho nevydržela ale ten čas tak letí že to tomu člověku ani nepříde .

Jahoda

Já jsem čerstvě vdaná. Brala jsem se se svým manželem 6.6.2010. Chodila jsem s ním od svých 12-ti let a teď jsem se vzali. Jsme spolu šťastní a klape nám to dobře. A v mém okolí je mnoho párů, kteří jsou svoji mnoho let. Třeba i těch 30.
Doplňuji:
To martina1: Děkuji Vám za blahopříní 🙂 Já Vám také od srdce přeji, aby Vám manželství vydrželo co nejdéle 🙂 Hodně štěstí! ;o)

aramah

Jsem vdaná 36 let,tak si myslím DOBRÝ.

quentos

znám nejedno, ale jsem si vědom toho, že jsou spíše raritou. Obzvlášť ČR má jednu z největších rozvodovostí v Evropě. Pevně věřím, že až já se jednou šťastně ožením – zatím ani není teoreticky s kým -, budeme mezi ty rarity patřit taky.

BENYTA

Bez jakékoli ironie – jsem ted naměkko…
Vdala jsem se ve dvaceti letech,manžel byl o dva roky starší.
Brala jsem si excelentního malíře,bohéma,„la­mače dívčích srdcí“,dokázal tolik věcí…
Utekla jsem mu proto,že chtěl mít děti,a já se necítila dostatečně zralá na tolik závažné rozhodnutí.
Pár let jsem žila sama,spíš kočovala,nádherný čas,když už mě to někde přestalo bavit,sbalila jsem pár věcí,pejsky a jela jinam.
Po třicítce jsem se zamilovala,porodila dceru,a několik let žila „jak se má“.
Nikdy by mě nenapadlo,že se svou ostražitostí si vyberu špatně…
Vzal mi všechno,především to nejcennější…
S naprostou upřímností vám všem můžu jen závidět…

nabubindes

1.6.1985, šťastný? existuje nějaká definice štěstí? neumím to definovat, asi to bude složitější, něco víc… řeknu to takhle, nikdo na světě mně nedokáž tak spolehlivě vytočit jako moje žena… jo to je přesnější, ovšem teď by mně samotného zajímala její odpověď. troufám si tvrdit, že bych ji uhodl.

Bumbes

Kdysi už nějaký klasik konstatoval, že štěstí je relativní pojem.
Jak je psáno v otázce: „…beru manžela spíš jako nutnou samozřejmost…“, nevylučuje určitý pocit štěstí tazatelky (byla by bez manžela šťastnější?), nebo možná úplně jiný postoj manželův, ať pozitivní, či negativní.
Se ženou jsme „naštěstí“ dospěli po 15 letech psychologických bojů o dominanci a autoritu k oboustrannému kompromisnímu vztahu, ve kterém se dalších 10 let úspěšně respektujem (občas se skřípěním zubů). To je také určitý způsob štěstí.
Štěstí přece nemusí mít vždy atributy vášně a adrenalinu, někdy stačí i spokojenost, respektive absence nespokojenosti…

dudu

Jsem „šťasně provdán“ již téměř třicetosm roků a v podstatě ve všem souhlasím s panem Mosojem vč. toho, že nic neprobíhá lineárně.

lorja

Navenek „šťastné“ manželství může být za dveřmi úplně něco jiného.Okolí pár vnímá jako harmonickou dvojici a v soukromí probíhá boj kdo z koho.Nedokáží žít spolu ani bez sebe.Ale na veřejnosti to nedají za žádnou cenu znát.Sama jsem vdaná 10 let a občas se nad námi přežene bouřkový mrak,který vystřídá polojasno a také vysvitne sluníčko.Žijeme pro nás normální život se všedními starostmi i radostmi.

ReHu

V mém okolí jsoui 3 páry, které jsou spolu přes 20 let a jsou v poho. Jedna známá říkala, že to hrají, ale, že jim to klape se pozná.