Neguš

Znáte někdo,kromě těch hlístic,ještě nějaký jiný konkrétní prostředek proti španěl.slimákům?A os­vědčil se?

Zatím znám jen ten sběr a likvidaci,ale je to nekončící práce a také je sbírat,když mezitím sežrali půl záhonu,je dost pozdě- děkuji za odpověď
Doplňuji:
Děkuji všem za rady,hlavně Annas,a také v tom odkaze je hodně dobrých rad.

Nejlepší odpověď
rynek878

Ano,na záhony dávám plastové lahve od minerálek s uříznutým hrdlem,nasypu do nich pár granulí Vanishe,položím na ležato a připevním k zemí obloukem z drátu.Ti kteří se této pasti vyhnou,tak ty čeká rychlá a bezbolestná smrt přeříznutí ostrým nožem,jak oni na nás tak mi na ně !!!!!!!!!!

Další odpovědi
annas

Nic nepěstovat nepomůže. My máme na zahradě jen trávu, ale i ta jim stačí.

Účinné prý je, jak uvádí Miroslav, zakopat do půdy misku s pivem, ale okraj nechat přečnívat nad půdou. Prý slimákům pivo moc chutná.

Něco v odkaze:

Zdroj: http://www.skud­ci.com/slimaci

Miroslavst

vanish-modrý granule co je lákají, sežerou a uschnou
pivo do kelímku, ten dát do země a přikrýt aby do něj nepršelo, oni do něj vlezou jsou to notoři a utopí se. Má to jeden háček: není příjemné to vylévat.
No a poslední rada, prostě nic nepěstovat.

Bumbes

Zjišťuji, že slimáci tu jsou v oblibě, na našich zahradách je však nenávidíme – oprávněně

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/problem-se-slimaky

Fallen Angel

posolit – jak jednotlivý slimáky, tak kol dokol záhon → hezky je to rozežere

BEAES

Já také solím a solím, v tomto případě- opravu sůl nad zlato.