annas

Znáte nejstarší hádanku na světě?

Víte čeho a koho se týká?
Doplňuji:
Podle antické báje vyluštil první hádanku král Oidipus, když chtěl osvobodit Théby od obludné Sfingy. Ta dávala hádanku kolemdoucím,. Kdo ji nevyluštil, padl jí za oběť.

Hádanka zněla – „Kdo chodí ráno po čtyřech, ve dne po dvou a večer po třech nohách, a když chodí po dvou, je obratnější a silnější, než když chodí po třech nebo po čtyřech?“

Oidipus odpověděl: „To je přece směšně lehké: člověk!
Jako dítě leze po čtyřech, v dospělosti chodí po dvou a ve stáří se opírá o hůl, jež mu je třetí nohou.“

Když Sfinga uslyšela správnou odpověď, zbledla a vrhla se ze skály do moře. Théby byly zachráněny.

Nejlepší odpověď
vagra

Odpověď sice neznám,ale nedávno,tady podobná hádanka byla.
Nejednalo se v ní o kočky,jako v té nejstarší,ale o počet nohou.
Hádanku jsem někde slyšel,ale na podrobnosti, kromě těch koček,si už nevzpomenu.
Pokud nejsem úplně vedle.
Doplňuji:
Já to tušil!

Další odpovědi
Jahoda

Nevím, zda to není blbost, co napíši, ale nemohu si pomoct a musím to napsat. Napadlo mě toto: „Co bylo dřív? Slepice, nebo vejce?“. Ale asi to je kravinka, co jsem sem napsala. 😁

Miroslavst

Nejstarší hádanku sice neznám, ale za to znám nejstarší řemeslo :D Hádejte :D:D:D

Našel jsem toto:
Úloha zní takto: Bylo sedm domů a v každém z nich žilo sedm koček. Každá kočka zabila sedm myší a každá myš snědla sedm obilných klasů. na každém klasu se urodilo sedm náprstků zrna. Jaký je celkový počet těchto vyjmenovaných věcí?
viz odkaz: http://science­world.cz/mate­matika/perlic­ka-nejstarsi-matematicka-hadanka-na-svete-3592

elektrikář

Je to ženská. Neví co chce a nedá pokoj dokud to nemá.
Doplňuji:
Už staří filozofové a kněží mněli problém kolik andělů se vejde na špičku jehly.Do dnes na nepřišli.

FOG

It is Your baby or my neighbour's?