BurTon

Znáte nějakých 5 slov z latiny, které používáme dodnes?

Nejlepší odpověď
anonym

V lékařství,při obřadech,na univerzitách.Nejvíc je asi používané známé- amen.Ostatní si lehce najdeš sám,třeba v každém chorobopisu.

Další odpovědi
www

Zajímám se všeobecně o přírodu a tam se občas bez latiny neobejdu. A asi to jen tak nepůjde se jí zbavit ani v budoucnosti, ekvivalentní názvy v různých oblastech a oborech totiž ani neexistují.

kropitko

amor,veritas,vic­toria,vinum,thea
,,,no určitě jich bude více,,,,

Danča84

Jen bych uvedla na pravou míru odpověď Jami155: Amen je hebrejského původu, a kupodivu neznamená „konec“, jak je dnes často používán (je s ním ámen apod.), ale „věřím“.

lexx

apendix, mortalita, delirium, kandidát, doktor, profesor, inflace…je toho spousta v každém oboru, nejenom medicíně a biologii

beer

Málo si to uvědomujeme, ale latina je všude kolem nás, v naší mluvě ve slovech z latiny pocházejících:
mini, makro, majorita, minorita, rotace, destrukce, meliorace atd.,atd. ))

greycell

exitus

Protiva

A to víš, že původ anglických slov je z 28% tvořen z latiny včetně latiny moderní vědecké a technické.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Angli%C4%8Dti­na