Znáte nějaký zajímavý filozofický spis o smyslu života?

Rád bych si něco přečetl, je mi jedno od jakého to bude autora. Děkuji za případná doporučení.
Doplňuji:
doplnuji, že samozřejmě filozofie zkoumá sama smysl života, ale myslel sjem to spíš tak, že bych si rád přečetl něco o tom, co píší sami autoři, jak oni chápáli proč tu jsou. zkrátka jejich pohled na svět.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si pročíst bakalářskou práci VNÍMÁNÍ SMYSLU ŽIVOTA V JEDNOTLIVÝCH ŽIVOTNÍCH OBDOBÍCH od Renaty Smolíkové

https://is.mu­ni.cz/th/17432­5/pedf_b/Vnima­ni_smyslu_zivo­ta_v_jednotli­vych_zivotnich_ob­dobich.txt

Autorka zmiňuje autory, takže si zkuste některého z nich vybrat.

Jinak v odkazu na knihy – kategorie Smysl života – různé pojetí

http://knihy.ab­z.cz/obchod/smysl-zivota

..
Platon – Rané dialogy – v prvních dialozích se zamýšlí nad smyslem života – např. Obrana Sokratoava
Doplňuji:

Alchymista od Paulo Coelho – filosofická kniha – zamyšlení nad smyslem lidského života.

Nejznámější, který se tématu věnoval, byl Platon.

Jinak další filosof René Descartes a jeho „Cogito, ergo sum“ – uvědomění si vlastní existence. Podívat se, co mají od něho v knihovně.

více v diskusi

Další odpovědi
RyuzakiKate

Zaměř se na představitele existencialismu – Albert Camus či Jean Paul-Sartre, z našich autorů třeba i Franz Kafka.

arygnoc

za ideálny filozofický spis o zmysle života – ako by sme mali žiť, pokladám občiansky a trestný zákonník.

nájdete tam toľko vecí, ktoré by sme robiť nemali (lebo vadia iným alebo priamo ubližujú iným), ktoré keby sme nerobili, by rozhodne zdvihli kvalitu celému ľudstvu.
je to filozofia zo života, filozofia uvedená do praxe.
poučné čítanie. (a hodné zamyslenia – jejda, toto robím a asi to nie je správne)

samozrejme, pokiaľ vám teda nejde len o prázdne plkanie o kvalite vlastného života a nie života človeka ako takého (teda každého).

;-Q

K zamyšlení

Zabývám se stejnými otázkami už velmi dlouho a zde nabízím kontakt na své stránky:

http://www.kza­mysleni.estran­ky.cz/

Hanka

tonda22

Věděni pro svět zitřka. Herbert Vollmann