Kelt

Znáte nějaký výrok, citát z Bible?

Dobrý večer. Dovedete z paměti, bez toho, abyste se dívali do Bible, nebo hledali na internetu uvézt nějakou pasáž z Bible? I když patří český národ mezi ateisty, řekl bych, že se najdou takoví, kteří aspoň jednou nahlédli do Bible. Děkuji za reakce.

Nejlepší odpověď
Drap

Když přišel Pán ,do domu tohoto a spatřil mzdu služebníků svých, skryl hlavu do dlaní a hořce zaplakal

Další odpovědi
led

Nebudem tu citovať sťa papagáj pestrý.
Nestačí len výrok znať,
citovať a opakovať,
Lež mudrosť vekov
s Písmom Knihy kníh
spojiť v živote svojom.
Hoď kameňom
ty, čo držíš sa Knihy kníh,
ty, čo neuhneš od Slova Božieho,
ty, čo slová vravíš srdcom,
Vy ostatní…
uvoľnite koridor
Pravde a nie Lži.

I takto možno citovať výrok, citát z Biblie.

Andělé

Miluj svého bližního jako sám sebe! Většího přikázání nad tato dvě není.
Tlučte a bude vám otevřeno.
Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl jsem jenom dunící kov a zvučící zvon.
Mírná řeč láme hněv.
Každý, kdo se povyšuje, bude ponížen, a kdo se ponižuje, bude povýšen.
Nedej se přemoci zlem, ale přemáhej zlo dobrem.
:)

annas

Několikrát jsem se zde již zmiňovala o významu Desatera. Nevěřící mohou vynechat ty orvní, teré se vztahuji k Bohu. Jinak jde o morální příkazy … nikoliv kdyby se dodržovala, protože kdyby jsou chyby … .měla by se dodržovat …

Domnívám se, že je zbytečné jednotlivá přikázání zde vypisovat, znám je opravdu zpaměti..

--
Takže něco jiného. Jinak moudrostí j je na světě dost. , jak o tom svědčí i Bible. Platí však vždy?

„Kdo se povyšuje, bývá ponížen, kdo … ", ale naopak to bohužel nefunguje.
"Oko za oko, zub za zub; já po tobě kamenem,… boží mlýny melou .....“.na spravedlnost se nedá moc věřit, spíš na štěstí ..
Kdo věří, pro toho platí -" Pánbůh na věky....." jinak všeho do času

--

suaeda

Nejsem věřící ale výroky z bible čas od času se dají použít i dnes. A samozřejmě desatero, což je asi soubor nejstarších zákonů slušnosti, které kdyby lidi dodržovali tak by byl svět dnes jiný.

marci1

Kdo miluje peníze, peněz se nenasytí, kdo miluje hojnost, nemá nikdy dosti.
Lepší suchá skýva a k tomu klid než dům plný obětních hodů a spory.

Alesh

dobrý zkusím to a fakt nepodvádím:

I řekl Bůh, budiž světlo. A Bůh viděl, že je to tak správně. … a takhle udělal všechno možný, hovada a zvířata a možný i mobily a internet a taky Odpovědi.cz

Pak bych možná vyjmenoval většinu přikázání:
nezabiješ – nepokradeš – nepožádáš manželku bližního svého … ha, tak ne

Ti z vás, kdo jsou bez viny, nechť první hodí kamenem

No, takže si koukám potřebuji nastudovat Bibli, toto je přátelé ostuda!!!

Roman71

Kdykoliv mne napadne, proč je svět tak zkažený, vybaví se mi slova z 1.dopisu Petra 5.kapitola 19.verš „Celý svět leží v moci toho zlého (Satana)“, taky text, kdy Ježíš svým učedníkům popisoval znamení, podle kterých lidé poznají, že se blíží Boží království, 24.kapitola Matoušova evangelia: "Zemětřesení, války, nemoci, neštěstí na jednom místě za druhým, nenávist proti pravým následovníkům Ježíše Krista a v neposlední řadě, že se bude kázat dobrá zpráva o Království po celé obydlené zemi na svědectví všem národům a potom přijde konec.

Taky se mi vybavuje text z knihy Daniel 2.kapitola 44.verš, kde se píše, že za dnů světských vlád Bůh vytvoří království, toto království nebude přeneseno na žádný lid, také že toto království rozdrtí a ukončí všechny současné lidské vládní systémy a samo bude vládnout nad očištěnou zemí. Povzbudivé že?

A na závěr Boží slova adresovaná všem lidem: „Buď moudrý můj synu (i dcero) a rozradostni mé srdce, abych mohl dát odpověď tomu, který mne popichuje.“ (kniha Přísloví)

Napadá mne spousta dalších textů, pro ty už bych se musel podívat do Bible :)

jirkajirka

Jako nevěřícímu se mě líbí Pamatuj člověče že prach jsi a v prach se obrátíš. A nebo: Mne včera tobě dnes , Boží mlýny melou pomalu ale jistě.

anonym

Oko za oko, zub za zub…
Starý zákon.

lota

Na počátku bylo slovo, to slovo bylo od Boha, to slovo bylo Bůh…

Andělé

Nechtěně jsem obodovala Alesh…ale stalo se.