Axe

Znáte nějáký Virtuální PC v prohlížeči na kterém bych mohl vyzkoušet můj vlastní operační systém ?

Odpovědi
arygnoc

virtuálne pc v prehliadači určite nie, už to spojenie je blbosť.

ale programy môžete testovať na tzv pieskovisku.
dajte si do gúglu „sandbox“ a vyberte si vhodné pieskovisko.

Hamon

Virtualizační nástroje lze instalovat do hostitelského OS, nemusí mít samostatný HW. Je teda nějaký důvod, proč jít přes webové rozhraní?

arygnoc: není to blbost, VMware má webové rozhraní jako jeden z možných přístupů.

Jádrohlod

Tvůj vlastní oprační systém ? A to když jej umíš vytvořit , tak neznáš ani ty základní praktiky jak a kde vyzkoušet neznámý program , OS nevyjímaje ? Asi nás taháš za nos , …

arygnoc

hamon:

ale to je virtuálny stroj v ktorom je prehliadač spustený, nie spúšťanie os v prehliadači.

cez web iba v prípade cloudu (nahrávanie testovaného prostredia), al ei nato má VMware svoje vlastné rozhranie.

Hamon

Ne, u VMwaru máš webové rozhraní vCentra, kde vidíš jednotlivé virtuální stroje. A ten virtuální stroj vidíš úplně stejně, jako kdybys k němu přistupoval z vSphere Clienta. Máš dostupný hardware i operační systém, pokud je instalovaný. Máš samozřejmě dostupnou i optickou mechaniku, takže můžeš OS přeinstalovat.

arygnoc

cez klasický prehliadač?

to som nevedel, priznávam (hoci sa mi to nezdá – ale netvrdím, že to nie je pravda, len som prekvapený).

Hamon

Je to tak. https://www.go­ogle.cz/#q=vmwa­re+web+client