Bronzový

Znáte nějaký recept na hovězí řízek?

Já ano, jmenuje se to Budapešťský řízek, kvalitní hovězí (roštěnka atd. se obalí v trojobalu, dá se na pekáč, zalije spařeným masoxem (hovězím) a peče se to při 200°C dokud se masox nevypeče a nevsákne do trojobalu.
Doplňuji:
Já se ptám na Vaše recpty! To je to tak těžké pochopit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na co se teda ptáš, když sám odpovídáš ?

Další odpovědi:

Zlatý

Nějak mi stále uniká smysl téhle poradny. Myslela jsem, že se ptám když něco nevím, kdybych tu měla psát co všechno umím a znám... Recept na řízek z hovězího ale znám, jenže z mletého. Lépe je z mladšího kusu (světlé). Udělá se světlá jíška z másla a hladké mouky, po propaření se za stálého míchání zředí vodou na bešamel. Vmíchá se hovězí maso + sůl a pak se obaluje v trojobalu. Jenže cena hovězího masa je moc vysoká, takže je už nedělám.

Zlatý

rozklepu plátek z roštěné posolím, opepřím a potřu oliv. olejem a nechám do druhého dne ...pak potřu pikantní hořčicí obalím v trojobalu a frituji

Zlatý

No vidíš. Například já jsem si myslel, že se tvým receptem chlubíš :-D Přitom stačilo použít slovo "další". Tedy:
Ano, dělám klasiku z mletého masa, obaleno ve strouhance, jindy lehce naklepu, pepř, sůl, houbové koření, trojobal a velmi krátce osmažím na hodně vřelém oleji.
Jindy místo trojobalu náložím do vejce se škrobem (sem přidám všechno koření), druhý den jen strouhanka a opět rychle na pánvi.

Zlatý

Odblaněné plátky hovězího /zadní,roštěná/naklepeme, osolíme opepříme a zaklepeme do nich ve větším množství strouhanku.Pak obalíme v rozšlehaných vejcích a hned je klademe do rozpáleného oleje.Usmažit po obou stranách.Naskládáme do pekáče,proložíme angl.slaninou /nebo česnek.bok/,podlít vodou s bujónem a upéct doměkka v troubě.Je to podobné,jak děláš ty,akorát obráceně obalený a bez mouky a ta slanina je tam navíc.Je to mňam...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.