štamgast

Znáte nějaký recept na hovězí řízek?

Já ano, jmenuje se to Budapešťský řízek, kvalitní hovězí (roštěnka atd. se obalí v trojobalu, dá se na pekáč, zalije spařeným masoxem (hovězím) a peče se to při 200°C dokud se masox nevypeče a nevsákne do trojobalu.
Doplňuji:
Já se ptám na Vaše recpty! To je to tak těžké pochopit?

Nejlepší odpověď
beer

Na co se teda ptáš, když sám odpovídáš ?

Další odpovědi
Sůwa

Nějak mi stále uniká smysl téhle poradny. Myslela jsem, že se ptám když něco nevím, kdybych tu měla psát co všechno umím a znám… Recept na řízek z hovězího ale znám, jenže z mletého. Lépe je z mladšího kusu (světlé). Udělá se světlá jíška z másla a hladké mouky, po propaření se za stálého míchání zředí vodou na bešamel. Vmíchá se hovězí maso + sůl a pak se obaluje v trojobalu. Jenže cena hovězího masa je moc vysoká, takže je už nedělám.

hanulka11

rozklepu plátek z roštěné posolím, opepřím a potřu oliv. olejem a nechám do druhého dne …pak potřu pikantní hořčicí obalím v trojobalu a frituji

www

No vidíš. Například já jsem si myslel, že se tvým receptem chlubíš 😁 Přitom stačilo použít slovo „další“. Tedy:
Ano, dělám klasiku z mletého masa, obaleno ve strouhance, jindy lehce naklepu, pepř, sůl, houbové koření, trojobal a velmi krátce osmažím na hodně vřelém oleji.
Jindy místo trojobalu náložím do vejce se škrobem (sem přidám všechno koření), druhý den jen strouhanka a opět rychle na pánvi.

hanny 2

Odblaněné plátky hovězího /zadní,roštěná/na­klepeme, osolíme opepříme a zaklepeme do nich ve větším množství strouhanku.Pak obalíme v rozšlehaných vejcích a hned je klademe do rozpáleného oleje.Usmažit po obou stranách.Naskládáme do pekáče,proložíme angl.slaninou /nebo česnek.bok/,podlít vodou s bujónem a upéct doměkka v troubě.Je to podobné,jak děláš ty,akorát obráceně obalený a bez mouky a ta slanina je tam navíc.Je to mňam…