Nikkol

Znáte nějaký osvědčený přípravek který odpuzuje kloše? Lítá a leze to teď všude, kouše to nás i psy . Jsou odporný brrr.

Doplňuji:
www : na netu jsem samozřejmě hledala, já myslela jestli někdo má vlastní zkušenosti. Do domu nám ani tolik nelítaj , ale venku jich nasbíráme dost, i jen na zahradě.

Nejlepší odpověď
www

Na hubení se používají prostředky jako Biokil ap.
Odpudit je nebude lehké, spíše zamezit jim mechanicky v přístupu (náletu) do domu.
Projdi si odkaz, najdeš víc.
Doplňuji:
A jsou to skutečně kloši?
Kloš je létající cizopasník, bývá často v srsti (peří) zvířat, vypadá jak placatá „moucha“ a štípe. 😉

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=od­puzuje+klo%C5%A1­e&client=ms-opera-mini&channel=new&sky=­ee&redir_esc=&hl=cs&

Další odpovědi
anonym

V lékárně zakoupit Neostomozan.Celé balení je 1l,ale na požádání odlejí menší množství.Ředí se vodou dle návodu,používá se ke koupelím na odstranění parazitů,ale lze jej naředěný použít i jako repelentní postřik,(používám postřikovač na vlhčení květin) a působí proti blechám,komárům,klo­šům,klíšťatům a jinému hmyzu.Je nutné dobře si přečíst příbalový leták! …:D

www

Obávám se, že v zahradě ti mohou pomoci jen ptáci. Tzn. budky, pítka atd., v zimě krmítka, zkrátkka ať jich je tam co nejvíce.
Pokud přilétají kloši např. ze stáda poblíž chovaných zvířat, informovat ÚMČ, nechť majitel stáda zvířata patřičně ošetří.