Znáte nějaký jednoduchý jazyk?

Učím se anglicky, rusky, francouzsky a německy a přes prázdniny bych chtěla začít nějaký nový. Nevíte o nějakém, který není tak těžký jako třeba francouzština a němčina, ale je tak na úrovni angličtiny? Nejlépe nějaký, který se neskloňuje a aby nebyl slovanský. díky 🙂

Nejlepší odpověď
petra15

Itelstina je tak jako tak nejhezcím jazykem na svete…muzes brát i spanelstinu, ta se ucí lehce, i kdyz portugalstina je více italská(latinská) a sympatictejsí, nez spanelstina — tak si ted vyber:-)xD
Doplňuji:
Ale pozor : portugalstina má dve „r“ (No oni to o cestine taky ríkají). Takze jedno románské a druhé germánské jako francouzstina.(Jsem na Portugalsko trochu odbornice, vím asi dost málo, ale 100× víc, nez „kdokoliv“)

Další odpovědi
www

Nejjednodušším dorozumívacím ‚jazykem‘ je řeč posunková. Vyzkoušej 😁

Lamalam

Co třeba Esperanto?

talka

Souhlas s Lamalam!!! Myslím, že je jednoduché, ale bohužel zatím nepoužitelné. Kéž by se zavedlo jeho vyučování do škol, o což usiluji marně už několik let. Stále vítězí nespolehlivě vyslovovaná angličtina, na což se doplácí třeba i životy
(v letectví etc.).
Doplňuji:
Britský herec Jude Law: nejlépe jsou na tom země, kde se nemluví
anglicky. (Nepřesná citace.)
I herečka G, Chaplinová prohlásila, že hraje raději v cizojazyčných filmech
než mluvit tou americkoanglič­tinou.
Karel Höger by věděl, jak řešit babylon jazyků, který dnes představuje Evropská unie! A není sám. Italský spisovatel a vědec Umberto Eco. Jaký tedy bude osud Evropy? Který jazyk se stane jazykem komunikace, nevíme a není vyloučeno, že to bude esperanto."
Čínský akademik Li Ši-hun: „Vešli jsme do nového tisíciletí s novými nadějemi a skvělou perspektivou. Ačkoliv se naše planeta stala velkou vesnicí, chybí nám společná řeč. Mnozí věn, že angličtina už tento problém vyřešila. Omyl. Národní řeči nejsou vhodné…“