kajicek94

Znáte nějaký „fígl“ jak lze napsat čárku ve fontu písma kde to nejde?

Dobrý den, když jsem si stáhnul na PC font asi anglického nebo amerického písma (http://cs.fon­ts2u.com/abbey-dawn-by-thaiavrillavig­ne.p%C3%ADsmo). Bohužel u tohohle nelze psát: ě č ř ž. Neznáte fígl jak to obejít nebo ho tam ten háček nějako dosadit/dopsat? Moc děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Lamalam

Zjednodušeně řečeno – fonty jsou v podstatě „obrázky“ jednotlivých písmen. Pokud v sadě není písmeno s českou diakritikou, žádným fíglem ho tam nedostaneš.

Další odpovědi
Martin V

Pokud text není dlouhý, dá se to udělat následovně… Napíšeš například ve Wordu slovo „román“ stylem roma´n, pak označíš myší písmeno a (jako by jsi ho chtěl kopírovat). Potom zadáš v nabídce „písmo“, „proložení znaků“, „mezery“ (zúžené) a nezadáš 0,1 – to je málo, ale např. 5,0 nebo 10,0. Podle toho se čárka za písmenem A posune nad písmeno. Podle zadaného čísla (které můžeš měnit) háček můžeš umístit přesně nad písmeno. Tento způsob ale nelze využít na delší texty (dá se, ale je to zdlouhavé). Občas tento způsob využívám, někdy třeba potřebuji napsat pod sebe čísla 6 a 4 v jednom řádku. Tak tu šestku stejným způsobem „zúžím“, dám ji na horní index a na 4 dolní index. A písmena jsou pod sebou.

Emefej

Používat české fonty.

gecco

Leda daný font modifikovat – jednoduše dané písmeno s háčkem či čárkou do sady přidat.
😉