annas

Znáte nějakou vtipnou definici?

V dobách totalitního režimu 80. let u nás vznikly tyto definice jako reakce na svou dobu.

Komunismus je absolutní vítězství marxistických idejí nad zdravým rozumem.

Socialismus je společenský řád, který všemi silami a všemi prostředky odstraňuje překážky, které se v jiných společenských řádech nevyskytují.

Nejlepší odpověď
annas

Komunismus je vzpoura méněcenných.

Další odpovědi
dudu

Jeden z dalších divů světa: všichni kradou a nikde nic nechybí!
Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak.
Boj o zrno., boj za mír., více píce republice, to je naše agitace., v přestavbě je zádrhel, není papír na prdel.,

anonym

Jaký je za socialismu vztah mezi prací a mzdou ?

Prostřednictvím mzdy jsou pracující trestáni za vykonanou práci. Pracující předstírají, že pracují a stát předstírá, že je za to platí.

Jaký je za socialismu rozdíl mezi lidmi a lidem ?

Náš lid buduje novou, spravedlivou společnost a statečně překonává všechny překážky.
Lidi na to většinou serou.

Co víte o socialistickém plánování ?

Plánování je nepřetržité narušování zdravé živelnosti. Co nelze splnit – to lze alespoň naplánovat. Plánování je soustavná činnost zaměřená k dosažení alespoň náhodných výsledků.

Za první republiky jsme nevěděli co bude za pět let. Dneska to víme, ale netušíme, co bude zítra..

anonym

Neni to vtipne,ale pamatuji si Buduj vlast,posilis mir!Socialismus s lidskou tvari,Ani zrno nazmar!Ale toto jsou jen hesla,takze definice zadna.