Krčálek

znáte nějakou tradiční českou pohádku?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Sůl nad zlato,Český Honza,Pyšná princezna.

Další odpovědi
Drap

Otesánek, Dlouhý široký, bystrozraký, Princ bajaja, .a spousty dalších

anonym

Ještě, žes napsal tradiční a ne původní českou.
Zřejmě k překvapení nás všech, totiž původní česká žádná neexistuje. Vždy se jedná jen o převzaté modifikace různých cizích, původně pro dospělé s mnoha erotickými a brutálními motivy a v ústních podáních postupně přizpůsobená místním reáliím a podmínkám.
Honza je překabátěný Enšpígl, dokonce Popelka pochází z čínské pohádky ze 6. století (proto ten motiv malé nožky).
Díky tomu, že uzávěrka dvojčísla časopisu Týden byla ještě těsně před vypuknuvší „havlománií“, je tam rozsáhlé vánoční pojednání o původu a vývoji českých pohádek, které vyvrací četné letité mýty.
Chcete-li shodit klapky s očí, je to č. 51–52, název článku – Když Popelka vraždí.
Doplňuji:
Tímto doplňuji i nedávnou otázku o chybných ekonomických modelech v pohádkách.

anonym

Lakomá Barka.Nejen ryze česká,ale i pravdivá!

BELA81

Babička je sice film, ale působí na mně velmi pohádkově.Je známo že Božena Němcová sepisovala české a slovenské pohádky.Ale jestli ty pohádky pocházeli z těch krajů kde o nich slyšela je velká otázka.

venkovan

Rumcaj a Manka, Krteček a mnoho dalších.
Netradiční O poctivém českém politikovi.

lexx

Jo. Vážení voliči ! Volte naší stranu, uvidíte, bude líp !