annas

Znáte nějakou knihu záhadologa Ericha von Dänikena?

Jsou jeho knihy bláboly! Mají pravdu vědci na celém světě, když je označují za nesmyslné?

Nejlepší odpověď
anonym

Těch jsou mraky.Knih. Ať se D. kritizuje jak chce,nelze mu upřít,že objevil spoustu zajímavých věcí.
Že to vysvětluje tak,jak to vysvětluje.....
Zkuste třeba „Ve jménu Dia“.
On si téměř nic nevycucal z prstu.
Je tam spousta odkazů.
Že ho nemají ctihodní moc rádi.........

Další odpovědi
ten který je

Mám doma jednu – Soudný den dávno nastal.Nějak mne to nezaujalo.Jinak si myslím že lidstvo zatím jen tápe v moři domněnek a záhad.

vagra

Znám jeho Vzpomínky na budoucnost v překladu L.Součka a viděl jsem i stejnojmený film.
Některé jeho konstrukce návštěv Země mimozemšťany,jsou pro mě,přinejmenším zajímavé.
Přesto si myslím,že jsou málo pravděpodobné.

mojitek

Muzu Vas ubezpecit,ze dobra polovina vedcu s jeho nazory souhlasi. Podotykam,ze on narozdil od vetsiny lidi i vedcu na tech mistech byl…
Pro hodne lidi ,vedcu je lepsi ci snazsi jit „s proudem“ a zamitat vse „jine“ nez jak je to ucili nez aby na ta urcita mista jeli,osahali a udelali si vlastni nestranny nazor.S jeho zakladnimi nazory souhlasim i ja.Uz na zakladce jsem- náhodě o vzniku zivota na Zemi,vcetne toho ze jsme ve vesmiru sami-nahlas pochyboval.

Doplňuji:
leguangauner : tak to jste od nej nic necetl dle toho co pisete.Nebo co konkretniho mate na mysli?
Mimochodem- s tzv konspiraci bez stoprocentnich dukazu „normalni“ věda zcela bezne pracuje.Ono to totiz ani jinak nejde pokud se neco stalo pred.A bezne se stava,ze to co jedni vedci kdysi oznacili za nezpochybnitelne tak druzí novejsi badatele to zpochybni napr.novejsimi nalezy.A je tady mnoho zahad se kterymi si bezna veda proste nevi rady a ktere jaksi nezapadaji do skladacky soucasneho „vedeni“ o historii lidstva a Zeme vubec.Takze bych byl obezretelnejsi s nejakym tvrzenim o nekom ze " jen konspiruje a jen blábolí" .
Kazdopadne i ti nejzasvecenejsi soucasnici se muzou pouze domnivat jak to tady bylo a nebylo.Nemame probadano ani 4 % nasi vlastni Zeme,a o jinych planetach nevime zhola nic.Jsme teprve na zacatku badani,tak nemuzeme hodnotit ze je neco nesmysl.

fira

Jeho knihy znám.Spousta věcí o kterých píše se dá velmi těžko vysvětlit.

nabubindes

kdyby byla pravda jen na jedné straně nebylo by o čem polemizovat… asi je to tak dobře.

Gwen

Ano, díky za optání.

leguangauner

je to nesmyslný blábol a samá konspirační teorie. nic podloženo a když tak důkazy které nejdou nikde a nikdy ověřit. daniken je člověk který si témata vybírá podle toho jak budou fascinující pro lidi a aby si jeho stupidní předražené lidi kupovalo co nejvíce lidí.