bolak

Znáte nějakej případ z vlastního života, kdy zlo zplodilo dobro?

Ono se říká že zlo plodí zase jen zlo, tak by mě zajímalo, jestli nejsou i výjimky. A vynechte plození dětí (myslím co se týče těch uváděných příkladů), to je jasný že dva zlí lidi můžou přivýst na svět úplnýho miliuse. Mínus a mínus dává přece plus.

Nejlepší odpověď
Tazman

Ano, znám.

Kdysi jedna úplně normální holka se poštěkala s „kamarádkami“ a ty ji pak pomlouvali, že je to „lehká holka“. Na to konto se s ní seznámil můj kamarád, který byl hoooodně do větru, ale ona si ho srovnala do latě. Dodnes oba šťastní pokud vím.

Paradoxně, z těch „kamarádek“ jsou teď prý „holky do větru“.

Asi tak to bylo myšleno?

Další odpovědi
venkovan

Minulý režim – slušní lidi drželi víc při sobě.

marijakes

Že dva zlí lidé mohou přivést na svět úpného miliuse, to opravdu jen mohou, ale pokud tito zlí lidé vychovávají svého potomka, tak mu většinou vštítpí zlo jako normu.
Říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré. Takových příkladů je v životě straně moc a člověk si tím, že v něčem zlém, co se mu přihodilo, hledá nějaké pozitivum, vlastně psychicky pomáhá. Příklad. kamarádka přišla o práci, byla vykolejená, ale našla ještě lepší práci, kterou by jinak nehledala. …

led

Niekedy to je i naopak. plus a plus dá mínus, tu matematika neplatí.
Človeka neformujú len rodičia, ale aj spoločnosť.

bolak

Tazman: těžko říct jak sem to myslel, nemůžu vědět všechno…