Rokio

Znáte nějakého herce, který ztvárnil v nějakém filmu hlavního klaďase a v jiném hlavního záporáka?

Já znám takové herce dva, a to herce jménem Rowan Atkinson a Arnold Schwarzeneger.

Rowan Atkinson

Arnold Schwarzeneger

  • Terminátor 2 – hlavní klaďas (z hlediska machiavelismu), jinak neutrál až klaďas
  • Terminátor 1 – hlavní záporák

Nejlepší odpověď
annas

V českých filmech to byl určitě Rudolf Hrušínský – záporná postava ve Spalovači mrtvol, kladná např. postava Švejka.

Karel Höger postavy Mikoláše Alše, Aloise Jiráska atd., zépornou pak v Nástupu a určitě i jiných. Půl na půl – např. film Občan Brych.

Další odpovědi
eleonnore

V českých Tomáš Töpfer, překvapil mě ve filmu, kde hrál sériového vraha. http://www.csfd­.cz/film/257221-hrobnik/prehled/ Jinak je samozřejmě známý jako četník z Četnických humoresek.

Ze zahraničních mě napadl třeba Matt Damon – v Interstellaru je na zabití. Přitom o pár měsíců hrál v dalším sci-fi, klaďase v Marťanovi.

Zajímavý je také Jack Nicholson, který obvykle dost často hraje velmi rozporuplné postavy. Třeba Osvícení nebo Lepší už to nebude. Podobně to má i Kevin Spacey (Domek z karet a další)

orwell

Napadá mě také ještě John Travolta, jen názvy filmů si už nepamatuji.

iceT

DiCaprio, Titanic, klaďas, zaporák Chyť mě, když to dokážeš
Stallone, Rambo, klaďas, zaporák Spy kids:game over
Dorff, Blade, zaporák a klaďas v 13
Lundgren, Vládci vesmíru, klaďas, zaporák Rocky 4

a určitě bych vzpomněla na pár dalších
Bruce Willis, Smrtonosná past, Šakal

Te.mina

Myslím, že tím si prošel téměř každý herec.