manon

Znáte nějaké průpovídky o červánkách?

Třeba: „…to pánbů peče bábovku“ nebo „rudý západ, krušný zítřek“ (i když ta je o červánkách asi jen přeneseně :) Co se říkalo/říká u vás?

Nejlepší odpověď
beer

Jsou-li červánky v novoroční den, přinesou jistě samou slotu jen.
Ranní červánky stáhnou moldánky.
Večerní červánky znamenají dobré počasí.
Červánky – začervenání se dne nad tím, co se bude dít v noci.

Doplňuji:
Doma se říkávalo to o předzvěsti dobrého počasí ))

Zdroj: internet

Další odpovědi
Děda Louda

U nás se říká, že červánky jsou na mraky rozsekaní komunisti.

briketka10

u nás se zas říkalo, že bude foukat vítr..

hanulka11

Západ hoří -východ hasí.

baghira

Když jsou na Silvestra večer červánky, Nový rok není daleko.

Damiana

Vzpomněla jsem si na Babičku od Boženy Němcové: „Slunce jde spát v šarlatu – zítra bude větrno.“

Lyn

Že bude zítra hezky.

manon

baghira: Rodinná moudrost ? :D