HanFa

Znáte nějaké povely či cviky pro kočku?

Mam doma 9mesicni kocku a zajimalo by me, jake povely by se dokazala naucit britska kocka.

Nejlepší odpověď
gecco

Neboj, kočku nemusíš nic učit – ona si tě vycvičí, britka obzvlášť…
😉

Další odpovědi
Šidlo

britky sú dosť líné, takže pohyb sa im zíde

no poprosiť o žrádlo by mal byť základ…

potom skúste, či by neaportovala…dosť mačiek chce aportovať drobné veci (pozor na spolknutí)

sadni a ľahni zrejme na kočku nezafunguje…ale tak skúste

skákať cez spojené ruky/prekážky je tiež celkom efektné

chce to trpezlivosť a dosť pamlskov

anonym

Obvykle se kočka nepodrobuje výcviku jako pes, není uzpůsobena výrazným projevům poslušnosti. Přesto kočka také potřebuje základní výcvik. Hlavně ji musíme naučit rozpoznat co je správné a co není. K tomu stačí jen několik slovních povelů. Kočka je schopna rozpoznat podobných signálů mnohem více. Musí však reagovat na oslovení. Její domácké jméno by mělo být krátké. Dalším slovem vyjadřujeme nelibost, jím dáváme kočce najevo, že něco nesmí dělat.
Např:
„pojď ke mně"
„pozor",hodná,atd.
http://www.mi­ciny.cz/clanky/ko­cici-hry-a-vychova-48/vycvik-kocky-1771/
http://picture­blog.blog.cz/1012/jak-naucit-kocku-povely

Drap

Každá kočka je silná osobnost a nenechá si od nikoho poroučet. Lze ji naučit pomocí pamlsků různé věci, ale poslouchat na povel, obzvláště pak až v 9 měsícíh, určitě nepůjde.

mosol

Naše kočka poslouchá na jediný povel: „Číčo, na“.

ReHu

Britku mám. Jsou to osobnosti, není to pes, na povely nereagují.
Max je zvyknout na šustění sáčku, když vzápětí dostanou mňamku. Nejlépe každý den ve stejnou dobu.

lota

Ta moje reaguje nejvíc na šustivý zvuk obalu kočičí tyčinky.:-) No a pak taky slyší na jméno, myslím, že ví, co znamená „maso“, „písek“, „přestaň“, „mazlit se“ apod., „ven“. Ale poslouchá a reaguje dle mých požadavků, jen když se jí chce. Kdesi jsem vyčetla, že kočka vnímá hlavně intonaci, styl, jakým člověk mluví, tak to v komunikaci s ní záměrně přeháním…