Bronzový

Znáte nějaké pochutiny?

Rád bych něco chroustal u PC nebo TV ale nechci žádný přesolený chipsy, popcorn, bonbony, čokoládu, slazené ovoce apod. Mám trochu vyšší cukr v krvi - ještě jsem k tomu přestal kouřit tak hledám nějaké to " chroupadlo " ale aby bylo "relativně" zdravé.
Doplňuji:
Děkuji všem za inspiraci...ještě zkouším sušené plody GOJI....docela dobré ale hodně drahé 100g stojí asi 30 kč.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mně nejvíce vyhovují křížaly. Dělám je z jablek a hrušek, které se i teď dají koupit za rozumnou cenu. Ještě finančně výhodnější je přímý nákup od pěstitele a sušit to můžeš klidně v elektrické troubě.
Zkušenost.

Další odpovědi:

Pokročilý

V Lidlu mají pražené solené slunečnicové semínka, ty stojí mysím 10kč, nebo dýňové, ty myslím 20kč. :)

Já chroupu ořechy...
Vlašáky - a ještě si je musím naloupat...
;-)

Zlatý

Ovoce, zelenina, čerstvé, popřípadě sušená jablka(křížaly)

Stříbrný

Souhlasím s Arygnocem v diskuzi, ale pokuď jde o chroupadlo: viděl (a koupil) jsem v Tescu "chipsy" ze zeleniny - nechutnalo to špatně, tuším jsou v sáčku vždycky dva druhy - např. červená řepa a celer. Není to až tak moc solené jako brambůrky a taky se mi zdálo, že je to míň mastné.

Já taky rád pražené pistácie na váhu, jsou ale kur.. hodně drahé. A zase se solí, i když decentně.
Doplňuji:
Goji jsou fajn, ale pozor na cukr, obecně veškeré sušené ovoce obsahuje dost moc cukru.

Zlatý

"relativně" zdravé je prej smíchat pravej ementál s uherákem (na kostičky) a do toho kešu ořechy, vše ve stejným poměru ..a k tomu třebas kozí rohy :o

Stříbrný

Lískové ořechy, vlašské ořechy, burské oříšky, mandle a i jiné ořechy, jsou zdrojem výživných látek a oleje, které lidský organismus potřebuje. na rozdíl třeba od slunečnicových či tykvových semínek tě rychle zasytí a potřebuješ jich tedy k zahnání chutí méně

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

iste - ocot, korenie, vegeta, feferónky...

pochutina je totiž prísada do jedla zvýrazňujúca chuť, arómu, farbu, nie jedlo, nejaký mls, samotné.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.