NikkiHeat

Znáte nějaké pochutiny?

Rád bych něco chroustal u PC nebo TV ale nechci žádný přesolený chipsy, popcorn, bonbony, čokoládu, slazené ovoce apod. Mám trochu vyšší cukr v krvi – ještě jsem k tomu přestal kouřit tak hledám nějaké to " chroupadlo " ale aby bylo „relativně“ zdravé.
Doplňuji:
Děkuji všem za inspiraci…ještě zkouším sušené plody GOJI…docela dobré ale hodně drahé 100g stojí asi 30 kč.

Nejlepší odpověď
beer

Mně nejvíce vyhovují křížaly. Dělám je z jablek a hrušek, které se i teď dají koupit za rozumnou cenu. Ještě finančně výhodnější je přímý nákup od pěstitele a sušit to můžeš klidně v elektrické troubě.
Zkušenost.

Další odpovědi
NelieM

V Lidlu mají pražené solené slunečnicové semínka, ty stojí mysím 10kč, nebo dýňové, ty myslím 20kč. :)

anonym

Já chroupu ořechy…
Vlašáky – a ještě si je musím naloupat…
😉

iceT

Ovoce,zelenina,čer­stvé,popřípadě sušená jablka(křížaly)

cochee

Souhlasím s Arygnocem v diskuzi, ale pokuď jde o chroupadlo: viděl (a koupil) jsem v Tescu „chipsy“ ze zeleniny – nechutnalo to špatně, tuším jsou v sáčku vždycky dva druhy – např. červená řepa a celer. Není to až tak moc solené jako brambůrky a taky se mi zdálo, že je to míň mastné.

Já taky rád pražené pistácie na váhu, jsou ale kur.. hodně drahé. A zase se solí, i když decentně.
Doplňuji:
Goji jsou fajn, ale pozor na cukr, obecně veškeré sušené ovoce obsahuje dost moc cukru.

zjentek

„relativně“ zdravé je prej smíchat pravej ementál s uherákem (na kostičky) a do toho kešu ořechy, vše ve stejným poměru ..a k tomu třebas kozí rohy :o

pusinka50

Lískové ořechy, vlašské ořechy, burské oříšky, mandle a i jiné ořechy, jsou zdrojem výživných látek a oleje, které lidský organismus potřebuje. na rozdíl třeba od slunečnicových či tykvových semínek tě rychle zasytí a potřebuješ jich tedy k zahnání chutí méně

arygnoc

iste – ocot, korenie, vegeta, feferónky…

pochutina je totiž prísada do jedla zvýrazňujúca chuť, arómu, farbu, nie jedlo, nejaký mls, samotné.