JajaJ

Znáte nějaké legrační pověry?

Zajímalo by mě, zda jste slyšeli o nějakých zvláštních až legračních pověrách a o jakých?.. Můžou být o čemkoliv :)))

Nejlepší odpověď
annas

1. Zadržování dechu, když procházíte hřbitovem.
Prý bychom mohli vdechnout duši zemřelého.

2. Když vás pokaká pták na hlavě, přinese to štěstí.
Máme smůlu v ten okamžik, ale třeba štěstí, že mám čisté oblečení.

3. Vidlicová kost prý také přináší štěstí.
To nevím proč, třeba kvůli tomu, že se maso v době původu poměry tolik nejedlo.

Zkuste si projít odkaz.
http://www.jen­promuze.cz/mi­xer/18055-20-znamych-pover-a-sokujicich-historek-jak-vlastne-vznikly?page=0,0

Další odpovědi
JACKSNOVÁ

V Japonsku si děti za bouřky musí hlídat a schovávat břicho, jinak jim bůh hromu Raijin sebere a sežere pupík. :D

Zdroj: https://www.dis­tractify.com/ve­ry-superstitious-1197796927.html

gecco

Jasně…
Legrační je třeba teze, že panna nemůže při prvním pohlavním styku otěhotnět…
😉

marci1

Třeba, že budeš mít štěstí, když ráno před snídaní 3× kýchneš. Už vidím, jak každý ráno 3× kýchá, aby měl toho dne štěstí ! 🙂

zjentek

jasně… „choďte do zaměstnání proto, abyste se uživili“ ;q
anebo: „utrácejte, posílíte ekonomiku“ …naposled to na nějaký tiskovce tvrdil B. Bombama ;q

klumprt

Třeba křesťanství 🙂

ptáč

V době bakelitových Trabantů byla nepsaná pověra, že když kolem projíždí zelený Trabant, máš okamžitě vyskakovat. Kdo to vymyslel nevím, ale napadá mě, že to souvisí s východní propagandou ve své době.