annas

Znáte názvy některých starověkých obchodních cest?

Co se po nich převáželo? V které oblasti se nacházely?
Doplňuji:
Otázka zněla – starověké stezky. Zlatá stezka patřila ke středověku.

Např. jantarová stezka jako součást hedvábné stezky.

Nejlepší odpověď
kapka

Hedvábná stezka
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hed­vábná_stezka

Co se zde píše o mongolském ovládnutí stezky je pravda. Doba, kdy podstatnou část Asie ovládali Mongolové /Čingischán a jeho potomci/ byla, trochu paradoxně, obdobím přibližně stoletého míru v této oblasti, kdy obchod měl možnost vzkvétat.

Další odpovědi
ten který je

Nejznámější starověká obchodní stezka byla Hedvábná stezka mezi Čínou a Evropou.Jako obchodní artikl se přepravovalo hlavně hedvábí.U nás v Čechách je nejznámější Zlatá stezka která vedla z Alp přes německý Pasov,Šumavu a dále do Prachatic.Převážela se k nám hlavně sůl.Ještě mne napadla také námořní stezka mezi Afrikou a Karibikem,kde se přepravovali převážně otroci.Otroci se převáželi hlavně z dnešního státu Libérie.

Spiritus

jop..Zlatá stezka..z Bad Reichenhall do Prachatic a převážela se po ní hlavně sůl…nosili jí soumaři…:)

Martina S.

Zlatá solná stezka z Pasova do Prachatic.