annas

Znáte názvy finančních odměn?

Na jedné stránce jsem objevila kvíz. Odpovídající nebyli moc úspěšní.

  1. Žebrák od kolemjdoucích loudí
  2. Někteří studenti dostávají kapesné čili
  3. Úplatek za mlčení nebo tajnou dohodu se nazýval
  4. Arab nebo Turek po vás za poskytnutí služby či informace bude žádat
  5. Spisovatel za knihu obdrží
  6. Prodavač – soukromník od prodejce za prodané zboží obdrží
  7. Trafikant za prodej novin a časopisů dostává
  8. Advokát za obhajobu klientovi naúčtuje
  9. Umělci mohou podle smlouvy dostávat podíl na prodeji uměleckého díla (CD, knihy
  10. Pumpař čeká, že mu po odečtení tržby zůstanou přeplatky čili

Nejlepší odpověď
kropitko

1 almužnu
2 apanáž
3 diškrece
4 bakšiš
5 honorář
6 rabat
7 remitendy
8 palmare
9 tantiemy
10 tringelt

Další odpovědi
BEAES

1.-almužnu
2.-stipendium
3.-nevím
4.-bakšiš
5.-honorář
6.-rabat
7.-nevím
8.-palmále
9.-tringelt, nebo spropitné??
Doplňuji:
9. odpověď patří k 10. 9. jsem nevěděla.

quentos

hezky česky se říká spropitné, tringelt je z němčiny, fuj (Trinkgeld, doslova „peníze za pití“)

annas

Quentosi, máte pravdu. Také jsem občas dávala tringeld, ale někdy hlava mapa.

BEAES

jooo, to je pravda, já si nemohla vzpomenout