Jirka2396

Znate levneho a nejlíp rychlého zubaře?

Dobrý den, potřebuji 3 celokeramicke korunky, zbavit se mezírky mezi zubem, vyvrtat pár kazu a vybelit zuby atd máte radu či tip na dobrého zubaře? LITVÍNOV, MOST, PRAHA, CHOMUTOV, TEPLICE, ÚSTÍ a okoi. Zubaře mám ale chodim k němu 2 roky a od té doby mi vytrhl už 3 zuby a u mého minuleho se to nestalo.. Vždy vše ostetril a byl klid jenomže zrušil ordinaci. Zuby si cistim a používám ústní vodu, ale mám hodně často záněty které mi nemá kdo léčit krom pohotovosti. Jsem kuřák a piju kafe a zanedbával jsem ústní hygienu a i přesto že 2 roky si cistim pravidelně zuby a ne jako kdysi 1× za den někdy obden. Teď toho lituju a dělám co se dá, 3× denně si cistim zuby.

Nejlepší odpověď
da ny

Odhaduji, že ceny zubních laboratoří a doplatky za protetiku v ordinaci budou nejnižší v Mostě (snad ještě Chomutov, Jirkov apod.).
Sedněte k seznamu stomatologů a obvolávejte, zda Vás vůbec mohou, budou ochotni ošetřit :D
V Praze je relativně větší množství lékařů i velká zdrav. zařízení (kliniky) včetně lékařů z ciziny… Ceny bodou asi též pražské ;)

Pro nic za nic Vám nikdo zuby extrahovat nebude. Hluboké kazy, případně kazy pod starými výplněmi = mrtvý zub nebo extrakce.
Kazivost zubů nemusí být vždy nutně spojena s hygienou…
Někteří pacienti mívají mini kazíky, tečky ⇒ nějaký čas se nic neděje a pak přijde průšvih = bolest, pulpitida a umrtvení, zánět pod kořenem = extrakce.. Přitom sklovina je pevná, ale uvnitř „tvaroh“
(to může mít na svědomí maminčina strava v těhotenství a Vaše výživa v dětství, nedostatek některých látek nebo jejich přebytek do určitého věku, též jisté tablety…).
Počínající kaz, který „jde“ z aproximální strany nemusí objevit ani OPG snímek a sebelepší zubní lékař!
Každý lékař není 100% pečlivý (:(), bohužel někdy je kvalita na úkor kvantity (nadměrného počtu pacientů) nedostatečná .
Poraďte se ještě se svým stávajícím lékařem, podle OPG snímku lze odhadnout, jak na tom jste (v jakém stavu je chrup a parodont).
Ale to již pravděpodobně podle Vašeho popisu tušíte :D.
Váš předchozí lékař také nenusel být již dost pečlivý…
Důležitá je hlavně technika čištění zubů (s masáží dásní, úhel 45°) a měkký zubní kartáček!
Po některých potravinách není vhodné čistit hned chrup pastou (narušuje se sklovina). Vše najdete na internetu nebo Vás poučí na požádání i lékař.
Hodně štěstí!

Další odpovědi
redy

No to si dopad jak si někdo může nechat zaneřádit hu.. vlastně ústa.
To co si vypsal vypadá tak na půl roku práce.
V ČB je stomatolog jednička,tam nesedíš tam ležíš a hlavně nic necítíš.
Čekání je příjemné dostaneš občerstvení- no prostě servis sevším všudy.

ten který je

V Praze 4 je vietnamská velkotržnice SAPA,tam mají Vietnamci i zubní ordinace.Ceny nevím ale viděl jsem cedule se jmény vietnamských stomatologů.Zkus tam zajet.

anonym

Ty nemáš svého zubára?
Neznám rychlého zubaře s takovými požadavky,jen snad,kdyby utíkal.

Minas

podepiš žádost že souhlasíš že tě můžu zabít a vele rád se odnervím nad tvojí pusinkou :D Ne, fakt tahle nikoho neseženeš, zeptej se známých, pokud nějaké máš a vždy v nemocnicíh bývají nějací zubáři, tak to zkus tam. (Liberec klášter, druhé patro…)

jirkajirka

Zajeď na Slovensko do Ťerchové a tam v hospodě vylez na stůl a žařvi ,,Jánošík byl Čech" Do smrti už budeš mít po problému se zuby.

ReHu

Co znamená levného?
Jak dlouho jsi nebyl u zubaře? Soudě podle potřeb.
Nehledáš dobrého zubaře? Taky ti může pěkně „nadělit“.
Dobří zubaři mají plán plný.

Doporučení – obejdi pár ordinací a zeptej se, jestli tě přijme.