Avatar uživatele
Jirka2396

Znate levneho a nejlíp rychlého zubaře?

Dobrý den, potřebuji 3 celokeramicke korunky, zbavit se mezírky mezi zubem, vyvrtat pár kazu a vybelit zuby atd máte radu či tip na dobrého zubaře? LITVÍNOV, MOST, PRAHA, CHOMUTOV, TEPLICE, ÚSTÍ a okoi. Zubaře mám ale chodim k němu 2 roky a od té doby mi vytrhl už 3 zuby a u mého minuleho se to nestalo.. Vždy vše ostetril a byl klid jenomže zrušil ordinaci. Zuby si cistim a používám ústní vodu, ale mám hodně často záněty které mi nemá kdo léčit krom pohotovosti. Jsem kuřák a piju kafe a zanedbával jsem ústní hygienu a i přesto že 2 roky si cistim pravidelně zuby a ne jako kdysi 1× za den někdy obden. Teď toho lituju a dělám co se dá, 3× denně si cistim zuby.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Odpoveď byla označena jako užitečná

Odhaduji, že ceny zubních laboratoří a doplatky za protetiku v ordinaci budou nejnižší v Mostě (snad ještě Chomutov, Jirkov apod.).
Sedněte k seznamu stomatologů a obvolávejte, zda Vás vůbec mohou, budou ochotni ošetřit :D
V Praze je relativně větší množství lékařů i velká zdrav. zařízení (kliniky) včetně lékařů z ciziny… Ceny bodou asi též pražské ;)

Pro nic za nic Vám nikdo zuby extrahovat nebude. Hluboké kazy, případně kazy pod starými výplněmi = mrtvý zub nebo extrakce.
Kazivost zubů nemusí být vždy nutně spojena s hygienou…
Někteří pacienti mívají mini kazíky, tečky ⇒ nějaký čas se nic neděje a pak přijde průšvih = bolest, pulpitida a umrtvení, zánět pod kořenem = extrakce.. Přitom sklovina je pevná, ale uvnitř „tvaroh“
(to může mít na svědomí maminčina strava v těhotenství a Vaše výživa v dětství, nedostatek některých látek nebo jejich přebytek do určitého věku, též jisté tablety…).
Počínající kaz, který „jde“ z aproximální strany nemusí objevit ani OPG snímek a sebelepší zubní lékař!
Každý lékař není 100% pečlivý (:(), bohužel někdy je kvalita na úkor kvantity (nadměrného počtu pacientů) nedostatečná .
Poraďte se ještě se svým stávajícím lékařem, podle OPG snímku lze odhadnout, jak na tom jste (v jakém stavu je chrup a parodont).
Ale to již pravděpodobně podle Vašeho popisu tušíte :D.
Váš předchozí lékař také nenusel být již dost pečlivý…
Důležitá je hlavně technika čištění zubů (s masáží dásní, úhel 45°) a měkký zubní kartáček!
Po některých potravinách není vhodné čistit hned chrup pastou (narušuje se sklovina). Vše najdete na internetu nebo Vás poučí na požádání i lékař.
Hodně štěstí!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Jirka2396 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

No to si dopad jak si někdo může nechat zaneřádit hu.. vlastně ústa.
To co si vypsal vypadá tak na půl roku práce.
V ČB je stomatolog jednička,tam nesedíš tam ležíš a hlavně nic necítíš.
Čekání je příjemné dostaneš občerstvení- no prostě servis sevším všudy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

V Praze 4 je vietnamská velkotržnice SAPA,tam mají Vietnamci i zubní ordinace.Ceny nevím ale viděl jsem cedule se jmény vietnamských stomatologů.Zkus tam zajet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ty nemáš svého zubára?
Neznám rychlého zubaře s takovými požadavky,jen snad,kdyby utíkal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Minas

podepiš žádost že souhlasíš že tě můžu zabít a vele rád se odnervím nad tvojí pusinkou :D Ne, fakt tahle nikoho neseženeš, zeptej se známých, pokud nějaké máš a vždy v nemocnicíh bývají nějací zubáři, tak to zkus tam. (Liberec klášter, druhé patro…)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirkajirka

Zajeď na Slovensko do Ťerchové a tam v hospodě vylez na stůl a žařvi ,,Jánošík byl Čech" Do smrti už budeš mít po problému se zuby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Co znamená levného?
Jak dlouho jsi nebyl u zubaře? Soudě podle potřeb.
Nehledáš dobrého zubaře? Taky ti může pěkně „nadělit“.
Dobří zubaři mají plán plný.

Doporučení – obejdi pár ordinací a zeptej se, jestli tě přijme.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek