Sůwa

Znáte knedlíky z housek bez mouky?

Snad se to smí, já jsem si právě uvařila dva druhy současně a mám chuť se o předpis rozdělit s bližními. Někdo mi totiž tvrdil, že jsou stejné jako Karlovarský knedlík z Billy, ale ten byl malý, hnusný, tvrdý a za 30,–.
Říkáme jim „singl“ knedlíky, pro velkou rodinu bych se s tím asi nepatlala:
3 včerejší housky na kostičky + malý panák vody + malý panák oleje + 1 vejce + sůl. Uhňácat z toho 4 koule jako ze sněhu a vařit v osolené vodě 8 minut. Varianta – místo oleje dát 50g rozkrájené a rizškvařené slaniny (v MW 2× stisk). Já mám ty 4 koule na dva dny.
Doplňuji:
Já mám sepsané dvě stránky různých předpisů na knedlíky a ani jedny z nejsou klasika. Sem to dát nemůžu, ale kdyby měla některá kuchařinka (kuchaříček) zájem, můžu poslat jako přílohu k mailu.

Nejlepší odpověď
anonym

Ne,neznám,ale znám uzeniny bez masa!:-)

Další odpovědi
iceT

Neznám,ale vyzkouším,mě se zase nechce moc se plácat s kynutými knedlíky.

annas

Sůwo, díky za recept. Hned si jej opisuji. Dělám také z rohlíkového „těsta“, ale bez oleje, základ na pizzu.
Kdysi jsem si opsala recept na bramborové knedlíky – 1 pokrájený rohlík na 1 středně velký syrový brambor najemno nastrouhaný, sůl. Jen promačkat, udělat koule a vařit.

hanulka11

Znám , receptů je spousta a jsou moc dobré

aramah

Sůva ani prášek do pečení nedáš?
Napiš prosím do diskuze dík.

terry

To je super. Podobné rychlo a jednoduché recepty jsou k nezaplacení.
Určitě je vyzkouším.

www

Sice knedlíky nevařím, ale mouka se jistě dá vypustit, nebo nahradit. V tomto případě nahradit např. jemnou strouhankou, nebo vůbec být nemusí jak uvádíš.
Při vaření moukou už nezahušťuji prakticky vůbec. 😉

Sůwa

Nic jiného tam nepřijde. Pěkně se to pamatuje 3 housky + 2 cl vody + 2 cl oleje + 1 vejce (sůl) = 8 ⇒ 8 minut vařit.

aramah

Určitě skusím děkuji

aramah

Op.zkusím