Avatar uživatele
Sůwa

Znáte knedlíky z housek bez mouky?

Snad se to smí, já jsem si právě uvařila dva druhy současně a mám chuť se o předpis rozdělit s bližními. Někdo mi totiž tvrdil, že jsou stejné jako Karlovarský knedlík z Billy, ale ten byl malý, hnusný, tvrdý a za 30,–.
Říkáme jim „singl“ knedlíky, pro velkou rodinu bych se s tím asi nepatlala:
3 včerejší housky na kostičky + malý panák vody + malý panák oleje + 1 vejce + sůl. Uhňácat z toho 4 koule jako ze sněhu a vařit v osolené vodě 8 minut. Varianta – místo oleje dát 50g rozkrájené a rizškvařené slaniny (v MW 2× stisk). Já mám ty 4 koule na dva dny.
Doplňuji:
Já mám sepsané dvě stránky různých předpisů na knedlíky a ani jedny z nejsou klasika. Sem to dát nemůžu, ale kdyby měla některá kuchařinka (kuchaříček) zájem, můžu poslat jako přílohu k mailu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Sůwa

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, terry, aramah, iceT, Andělé, johana 56, dedeg, Jikra, Drap, Damiana před 4421 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ne,neznám,ale znám uzeniny bez masa!:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Neznám,ale vyzkouším,mě se zase nechce moc se plácat s kynutými knedlíky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Sůwo, díky za recept. Hned si jej opisuji. Dělám také z rohlíkového „těsta“, ale bez oleje, základ na pizzu.
Kdysi jsem si opsala recept na bramborové knedlíky – 1 pokrájený rohlík na 1 středně velký syrový brambor najemno nastrouhaný, sůl. Jen promačkat, udělat koule a vařit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Znám , receptů je spousta a jsou moc dobré

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Sůva ani prášek do pečení nedáš?
Napiš prosím do diskuze dík.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

To je super. Podobné rychlo a jednoduché recepty jsou k nezaplacení.
Určitě je vyzkouším.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Sice knedlíky nevařím, ale mouka se jistě dá vypustit, nebo nahradit. V tomto případě nahradit např. jemnou strouhankou, nebo vůbec být nemusí jak uvádíš.
Při vaření moukou už nezahušťuji prakticky vůbec. 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Nic jiného tam nepřijde. Pěkně se to pamatuje 3 housky + 2 cl vody + 2 cl oleje + 1 vejce (sůl) = 8 ⇒ 8 minut vařit.

před 4421 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aramah

Určitě skusím děkuji

před 4421 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aramah

Op.zkusím

před 4421 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek