Jamajka

Znáte jméno někoho podobného?

Nemohu si vzpomenout na jméno nějaké významné ženy. Vybavují se mi jen taková, jako např. William Shakespeare, Monte Christo nebo Christopher Columbus… Na mysli mám takové, jež znají lidé z celého světa. Snad lze otázku alespoň trochu pochopit.
Doplňuji:
Aha, Bohdalka… Kdo to je?? :D

Nejlepší odpověď
annas

Záleží, o kterou oblast vám jde. Uvedu některé ženy, jak mě napadly. Nejdou časově za sebou. Můžete si najít, čím se proslavily.

Johanka z Arku, Maria Curie-Skłodowska, M.Thatcherová – Železná lady, královna Kristýna, Ema Destinnová, Věra Čáslavská, Mata Hari, Twiggy ,Matka Tereza, Marie Terezie, Lucrezia Borgia, Kleopatra, Kateřina Veliká, Coco Chanel, Anne Franková, Bénazír Bhuttová atd.

Dále si vzpomeňte na spisovatelky, sportovkyně, političky atd.

Další odpovědi
Funna

královna Alžběta, Margarete Thatcherová, Kleopatra, Claudia Cardinale, Maria Curie-Skłodowska, Madona, Greta Garbo a mnoho adalších a dalších…to bylo jen pár co mne napadlo…pokud ses vůbec ptala na tohle, protože jinak jsme tu otázku úplně nepochopila…

anonym

Tady jich pár máš, ale sedíš u toho zrovna jako já, tak to taky můžeš najít přece, dej si do vyhledavače „nejslavnější ženy světa“ nebo tak něco a už se ti to tam sype, přece :-O
http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-volny-cas-koktejl/194111/15-zen-ktere-zmenily-svet.html

HelloKiwi

Mě napadla jen Bohdalka. :D

iceT

Britská královna,Železná lady,princezna Diana,matka Tereza,Kleopatra…

no a pokud se nepletu,tak Monte Christo je románová postava a název knihy a několika filmových zpracování…

Banán88

Justina, Julietta, Paulina, Zoloe, Adelaida z Brunswicku, Markyza de Gange, Isabella Bavorska, Emanuelle.. no a ty co vyznamne pohly spis s historii nez s fantazii kuprikladu: Johanka z Arku, Marie Antoinetta, Cleopatra atd atd …

lota

Alžběta II? A v případě Alžbět třeba i Sisi, Alžběta Báthory (Čachtická paní)…(http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/alzbeta-323/)