Pokročilý

Znáte jméno někoho podobného?

Nemohu si vzpomenout na jméno nějaké významné ženy. Vybavují se mi jen taková, jako např. William Shakespeare, Monte Christo nebo Christopher Columbus... Na mysli mám takové, jež znají lidé z celého světa. Snad lze otázku alespoň trochu pochopit.
Doplňuji:
Aha, Bohdalka... Kdo to je?? :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Záleží, o kterou oblast vám jde. Uvedu některé ženy, jak mě napadly. Nejdou časově za sebou. Můžete si najít, čím se proslavily.

Johanka z Arku, Maria Curie-Skłodowska, M.Thatcherová - Železná lady, královna Kristýna, Ema Destinnová, Věra Čáslavská, Mata Hari, Twiggy ,Matka Tereza, Marie Terezie, Lucrezia Borgia, Kleopatra, Kateřina Veliká, Coco Chanel, Anne Franková, Bénazír Bhuttová atd.

Dále si vzpomeňte na spisovatelky, sportovkyně, političky atd.

Další odpovědi:

Stříbrný

královna Alžběta, Margarete Thatcherová, Kleopatra, Claudia Cardinale, Maria Curie-Skłodowska, Madona, Greta Garbo a mnoho adalších a dalších...to bylo jen pár co mne napadlo...pokud ses vůbec ptala na tohle, protože jinak jsme tu otázku úplně nepochopila...

Stříbrný

Tady jich pár máš, ale sedíš u toho zrovna jako já, tak to taky můžeš najít přece, dej si do vyhledavače "nejslavnější ženy světa" nebo tak něco a už se ti to tam sype, přece :-O
http://prozeny.blesk.cz/…

Mě napadla jen Bohdalka. :D

Zlatý

Britská královna,Železná lady,princezna Diana,matka Tereza,Kleopatra....

no a pokud se nepletu,tak Monte Christo je románová postava a název knihy a několika filmových zpracování...

Pokročilý

Justina, Julietta, Paulina, Zoloe, Adelaida z Brunswicku, Markyza de Gange, Isabella Bavorska, Emanuelle.. no a ty co vyznamne pohly spis s historii nez s fantazii kuprikladu: Johanka z Arku, Marie Antoinetta, Cleopatra atd atd ....

Pokročilý

Alžběta II? A v případě Alžbět třeba i Sisi, Alžběta Báthory (Čachtická paní)...(http://svatky.centrum.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.