mosoj

Znáte jak vypadalo okolí vašeho bydliště v padesátých létech min. století ?

Najdete zde. Najdete zde i místa která jsou nějak chemicky kontaminována.

http://kontami­nace.cenia.cz/
Doplňuji:
Pouhým překliknutím porovnáte se současností.

Nejlepší odpověď
venkovan

Na snímcích je potřeba se všimnou další drobnosti. Vedle srovnání rozšíření zástavby, tak je velmi dobře vidět pestrá skladby jednotlivých zeměděských plodin. Taková krajina lépe zadržuje vodu (navíc oproti dnešku pole nebyly zhutněny těžkou technikou a zničený agrochemikalíí a také nabízí větší pestrost potravy a úkrytů, proto v krajině bylo i víc drobné zvěře.

mosoj

Souhlasím. Je zde krásně vidět ta členitost přírody daná obdělávanými políčky.
I když je rozlišovací schopnost špatná, na některých políčkách jsou vidět paňáky obilí.
Považuji tuto mapu za jediněčnou vzpomínku na minulost umocněnou možností porovnání se současností.