annas

Znáte historii kuličkového pera?

I když psaním dnes víc zaměstnáváme klávesnici, přesto ho bereme do rukou. Věc tak obyčejnou, že nás ani nenapadne přemýšlet, kde se vlastně vzala.
Jak dlouho se u nás kuličkové pero používá? Znáte jeho historii?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Neznám historii kuličkové pera. Abych však byl přesnější, neznal jsem.
Po přečtení otázky jsem si zadal kuličkové pero a nyní už jsem zase o něco chytřejší.
Jeho počátky sahají do 2. poloviny 19. století, širokého rozšíření se mu však dostalo až po odstranění technických problémů (zadrhávání kuličky, samovolné vytékání psací pasty) po 2. světové válce. Kuličkové pero umožňuje psaní tahů všemi směry a ruka nemusí být při psaní odlehčena tolik, jako u předchozích per.