noen

Znáte dobrý a jdenoduchý recept na výrobu domácího sýru?

Nejlepší odpověď
annas

Z čeho? Z tvarohu, kravského, ovčího či kozího mléka?

Zkuste se podívat na stránku:

http://www.ire­ceptar.cz/vare­ni-a-recepty/vyrobte-si-domaci-syr/

Další odpovědi
elektrikář

V lekárně se dá koupit syřidlo. Přidá se do mléka a za zahřívání se nechá srazit. Syrovátka se v plachetce nechá odkapat sýrovinou se plní formy. po odkapání se obalí v solí.Uloží zrát do polic. Potom se sýr namáčí ve slaném roztoku a nechává schnout na policích. podrobnější recepty se najdou v kuchařkách.Moje babička dělávala Kakánek tvaroh se osolil pokmínoval přidala cibulka v teple se to nechalo až tvaroh povolil natlačilo se to do hrnku a nechalo zrát.Vůně byla ohromná ale na chlebu to nebylo špatné.