Znásilnění

Porosím vás, co tak hrozí chlapovi, který znásilní dívku a prokáže se mu to??

Nejlepší odpověď
kropitko

Než jsem to našla tak standa odpověděl,tady máte ještě jeden odkaz na zmíněný paragraf
http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/trestne-ciny-paragrafy/zna­silneni-a-sexualni-natlak

Další odpovědi
standa

Výše trestu závisí na mnoha okolnostech (viz přesné znění celého paragrafu 185)

Nejmírnější tresty mohou být od půl roku až po 5, 10, 12 let…

§ 185 Znásilnění
(1) Kdo jiného násilím nebo pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy donutí k pohlavnímu styku, nebo kdo k takovému činu zneužije jeho bezbrannosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až pět let.

…a další odstavce viz zdroj

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h3­.aspx

Tata

Pokud se sazby zatím nezměnily, tak za znásilnění by se mělo dávat 0,5 – 5 let natvrdo.
Záleží ale na soudci, který musí posoudit nejen že došlo k pohlavnímu styku, ale zda jde opravdu o znásilnění. Proto se může stát, že násilník dostane osm let nepodmíněně, ale také může odejít od soudu jen s podmínkou.